ARTICLE AD
Na YouTubu imamo že nekaj časa funkcijo, kjer lahko na sledilni črti posnetka vidimo graf vzponov in padcev gledanja posameznega videa, kar je še posebej priročno za daljše videoposnetke, saj tako gledalec hitro lahko vidi, kje v njem so se zgodile najbolj pomembne stvari in si lahko ta del hitro ogleda. Očitno pa je ta funkcija, imenovana Peak Points, pomembna tudi za oglaševalce in YouTube jo zdaj namerava zlobno izkoristiti za bolj efektivno serviranje oglasov.
YouTube se je od svojih začetkov precej spremenil, saj platforma včasih reklam sploh ni poznala. Vendar je vzdrževanje strežnikov za brezplačno nalaganje posnetkov presneto drago, zato je sčasoma Google začel v posnetke vrivati oglase, ki so bili sprva kratki, nakar so začeli trajati tudi po več minut in so se začeli odvijati eden za drugim, včasih pa jih sploh ni možno preskočiti. Nakar se je Google začel še boriti proti vtičnikom za blokiranje oglasov, vse to pa so počeli z namero, da bi čim več ljudi prepričali v plačevanje mesečne naročnine za YouTube Premium.

Nova taktika serviranja oglasov se bo zdaj začela vrteti okoli najbolj zapomljivih delov posnetka. Oglaševalci so ugotovili, da je gledalec najbolj dovzeten za gledanje posnetka ravno, ko ta doseže Peak Point videa in takrat je največja pozornost usmerjena v telefon/monitor/televizor. Zato bodo zdaj ravno v teh momentih preko umetne inteligence Gemini AI začeli gledalcu servirati reklame, saj naj bi se te takrat najbolj vtisnile v spomin. YouTube dela celo na tipu oglasov, kjer se bo ob zaključku oglasa odprlo posebno okno, tam pa bomo lahko kupili oglaševan produkt in brskali po sorodnih izdelkih.

Osebno se mi stvar zdi naravnost nagnusna, saj so zdaj začeli oglaševalci že izkoriščati emotivno stanje gledalca in res upam, da jih ta taktika ugrizne v rit in se bo gledalcu v spomin namesto želje po nakupu vtisnil nadležni občutek, ki ga je dobil, ko je takrat ugledal znamko oglaševanega produkta.
Objava YouTube vam bo zdaj začel servirati oglase tik za najbolj pomembnimi deli videa se je najprej pojavila na HOPsi.