ARTICLE AD BOX
Podjetje Honor je na Bledu pripravilo evropsko predstavitev telefonov linije Magic7. Cenejšega Magic7 Lite, ki izstopa predvsem z nadstandardno kapaciteto baterijo in svetilnostjo zaslona, smo že testirali, zdaj pa smo izvedeli še ključne podrobnosti paradnega Magic7 Pro, pri katerem so v ospredju procesor Snapdragon 8 Elite, napredne kamere in funkcionalnosti na osnovi umetne inteligence.
Že lanski Magic6 Pro je navdušil, bil je eden najbolj izpopolnjenih in celovitih modelov, letošnji pa naj bi to osnovo še nadgradil. V Honorju trdijo, da novi sistem na čipu 8 Elite predstavlja največji generacijski napredek v zgodovini linije Snapdragon, poleg višjih zmogljivosti in izvrstne energijske učinkovitosti pa omogoča tudi vidno izboljšanje pri obdelavi fotografij in videov ter pri zmožnostih umetne inteligence zaradi mnogo naprednejše nevronske enote. UI so posvetili glavnino predstavitve, saj so vsem »izboljševalnikom« in različnim pomagačem v naziv pridali AI (Artificial Intelligence oz. UI po angleško).
Tako denimo UI skrbi, da zaslon ne utruja oči. To seveda med drugim počne z visoko frekvence izklapljanja in vklapljanja za zatemnjevanje in razpršitvijo svetlobe v več smeri, torej povsem strojno, v ključnih lastnostih pa je podoben ali enak lanskemu. Pri 6,8 palcih diagonale nudi ločljivost 1280 x 2800 in do pet tisoč kandel točkovne svetilnosti. Zaščitno kaljeno steklo in »nanokristalni« sloj za večjo odpornost naj bi zagotavljala, da ostane nepoškodovan tudi če ga uporabljamo kot desko za rezanje (ne vem, sicer, čemu, ampak …), ne zgolj ob ključih v istem žepu. Po novem je sicer zaslon skorajda povsem raven in tudi sam telefon je nekoliko bolj oglat, poleg certifikata IP68 pa se ponaša tudi z IP69, kar pomeni, da zdrži visoke pritiske vode ali pare od blizu. V praksi naj bi telefon brez posledic preživel vsaj nekaj minut v pralnem ali pomivalnem stroju.
Pri kamerah UI skoraj na vsakem koraku skrbi za izboljšavo detajlov, še posebej menda pri velikih povečavah (50-kratnih in več) in pri portretih v načinu Harcourt (poimenovanem po slovitem pariškem fotografskem studiu), že poznana funkcionalnost je zaznavanje gibanja in optimizacija posnetkov (denimo štirinožnih ljubljencev) v skladu s tem. Poglavitna strojna sprememba je pri teleobjektivu, saj ima ta povsem novo, večje tipalo (200 milijonov pik, površina 1/1,4 palca) in trikratno namesto dvainpolkratne optične povečave. Zaradi dovolj pik pa lahko zagotavlja tudi šestkratno brez opazne izgube kakovosti. Glavna kamera (50 MP, velikost tipala 1/1,3 palca) s spremenljivo zaslonko med 1,4 in 2,0 je po strojni plati enaka. Prav tako ultraširoka s 50-milijonskm tipalom površine 1/2,88 palca. Tudi pri selfijevski s prav tako 50 milijoni pik ni sprememb.
Medtem ko nekateri telefoni letos kot veliko novost dobivajo baterijo z anodo, ki vsebuje silicij, je pri modelu Magic7 Pro vgrajena že tretja generacija. Kapaciteta znaša 5.270 mAh, kar bi morali zlahka zadoščati za cel dan intenzivne uporabe, a po drugi strani bi si zaradi uporabljane kemije nadejali še kakšnih deset odstotkov zaloge več. Polnjenje poteka z največ 100 W žično in kar 80 W brezžično.
V Honorju so precej bolj od nas navdušeni nad programsko opremo, ki jo ponujajo na telefonih. Med drugim na funkcionalnosti, zbrane pod okrilje AI Portal, kjer je mogoče iz posameznih primerov (denimo fotografij izdelkov, krajev, hrane, itd) izvajati iskanje in nato še denimo naročiti taksi na najdeno lokacijo, kupiti izdelek in podobno. Pričakovane možnosti so prevajanje in tolmačenje v za zdaj 13 jezikov, brisanje s fotografij ali njihovo generiranje, v poskusni fazi je prepoznavanje lažnih videov z zamenjavami obrazov (angl. Deepfake).
Magic7 Pro bo na voljo v dveh barvah, sivi in črni, kakšne živahnosti tokrat vsaj na začetku (morda kasneje pride »posebna izdaja«) torej ne bo. Pomnilniška različica bo ena sama, vendar ta zadostna – 12 + 512 GB. Priporočena cena pa znaša 1.299 evrov, kar je po mojem spominu enako kot lani za Magic6 Pro.
Naslovna fotografija: Honor
The post Honor Magic7 Pro še potencira pomen umetne inteligence appeared first on Tehnozvezdje.