Tako se je končala noč za 35-letnika, ki je izvajal nasilje do partnerice – policija razkriva podrobnosti

7 hours ago 22
ARTICLE AD

Nasilje v Škofji Loki – Še en primer nasilja v družini je včeraj pretresel Škofjo Loko, ko so morali policisti v zgodnjih jutranjih urah posredovati zaradi grozljivega dogajanja za štirimi stenami. Obravnavali so 35-letnega moškega, ki je bil nasilen do svoje partnerice, kar znova odpira boleče vprašanje prikritega trpljenja in nujnosti hitrega odziva.

Tragedija v zgodnjih jutranjih urah

Tišino noči je včeraj, okoli 4. ure zjutraj, prekinil klic na pomoč, ki je škofjeloške policiste pripeljal na prizorišče družinske groze. Ugotovili so, da je 35-letni moški izvajal nasilje nad svojo partnerico. Takšni incidenti, ki se pogosto dogajajo v zasebnosti doma, so boleč opomin na realnost, da je za mnoge ljudi dom namesto varnega zatočišča – zapor.

Odgovor policije

Policija je na podlagi ugotovljenih dejstev in v skladu z zakonskimi pooblastili nemudoma ukrepala. Nasilnežu so odredili prepoved približevanja partnerici, kar je ključen zaščitni ukrep. Ta odredba mu preprečuje kakršen koli stik z žrtvijo, vključno s približevanjem njenemu prebivališču, delovnemu mestu ali drugim lokacijam, kjer bi se lahko počutila ogroženo. Gre za nujni, čeprav začasni, ščit pred nadaljnjim nasiljem.

policija - policistka - vlom - pijan moški - voznica - vlomilciFoto: Policija Vir: Shutterstock

Zbiranje dokazov in koraki proti pravici

Primer je zdaj v rokah policije, ki intenzivno zbira vsa obvestila in dokaze, potrebne za nadaljevanje postopka. Zoper osumljenca se vodi postopek v smeri kaznivega dejanja, ki vključuje elemente nasilja v družini. Vse ugotovitve in zbrani material bodo predani pristojnemu državnemu tožilstvu, ki bo sprejelo odločitev o vložitvi obtožnice. Ta postopek je ključen za pregon nasilnežev in sporočilo, da družinskega nasilja v družbi ne toleriramo.

Prekinimo tišino

Nasilje v družini ni zasebna zadeva; je kaznivo dejanje in resen družbeni problem, ki pogosto ostaja skrit. Pogosto se skriva za stenami, žrtve pa se bojijo spregovoriti. Policija in strokovne organizacije poudarjajo: prekinitev kroga nasilja je pogumno dejanje in prvi korak k varnejšemu življenju.

Pokličite 113 – takoj! V primeru neposredne nevarnosti ali če je nasilje v teku, je prva in najpomembnejša poteza klic na policijo. Intervencija je nujna.

Dokumentirajte, če je varno. Če je mogoče in ne ogroža vaše varnosti, poskusite zbrati dokaze: fotografirajte poškodbe, uničene predmete, shranite morebitna grozilna sporočila. To so lahko ključni dokazi v postopku.

Poiščite strokovno podporo.

  • Centri za socialno delo: Ponujajo socialno svetovanje, pomoč pri iskanju rešitev in namestitev v varne hiše.
  • Specializirane nevladne organizacije: Društva, kot so SOS telefon, Društvo za nenasilno komunikacijo in Ženska svetovalnica, nudijo psihosocialno pomoč, pravno svetovanje in varen prostor za pogovor.
  • Zdravstvene ustanove: Obiščite zdravnika, tudi če so poškodbe na videz manjše. Zdravnik je dolžan prijaviti sum nasilja.
 FreepikFoto: Psiholog Vir: Freepik

Pravna pot: Žrtve nasilja imajo pravico do brezplačne pravne pomoči. To vključuje pomoč pri vložitvi kazenske ovadbe, zahtevi za odreditev zaščitnih ukrepov (kot je prepoved približevanja) in drugih pravnih postopkih, ki so potrebni za vašo zaščito.

Ne bodite sami v boju. Delite svojo izkušnjo z zaupanja vrednimi prijatelji, sorodniki ali strokovnjaki. Podpora skupnosti in strokovnih služb je izjemno pomembna pri izhodu iz nasilne situacije.

Nasilje je nedopustno in nihče si ga ne zasluži. Odločitev za prijavo in iskanje pomoči je dejanje izjemnega poguma, ki lahko spremeni življenje na bolje.

Napisal: K. J.

Vir: Policijska uprava Kranj

The post Tako se je končala noč za 35-letnika, ki je izvajal nasilje do partnerice – policija razkriva podrobnosti first appeared on NaDlani.si.

Read Entire Article