Obnova nujna: dela na cesti in pločniku v Straži

2 hours ago 30

Preplastitev ceste in sanacija pločnika v Straži se bližata zaključku. Dela, ki so v zadnjih tednih potekala na obravnavanem odseku, so bila po ocenah nujna, saj je bila dotrajanost vozišča že dlje časa opazna in je vplivala tako na varnost kot na udobje vseh udeležencev v prometu.

Obnova je zajemala celovito preplastitev cestišča ter ureditev pločnika, ki bo po zaključku del omogočal varnejše gibanje pešcev. Prav slednje je bilo še posebej pomembno, saj je bil pločnik na določenih mestih poškodovan in ponekod tudi neustrezen za vsakodnevno uporabo.

V občini poudarjajo, da je bila investicija več kot potrebna, saj gre za prometno obremenjen odsek, ki ga vsakodnevno uporabljajo tako domačini kot tudi drugi udeleženci v prometu. Z obnovo bodo pogoji za vožnjo bistveno boljši, hkrati pa bo povečana tudi varnost za vse, ki se po tem območju gibljejo.

Če bodo vremenske razmere dopuščale, naj bi bila dela v celoti zaključena v kratkem, promet pa bo nato ponovno potekal nemoteno.

Read Entire Article