Neverjetno! Poglejte, kaj je naredil Roglič – tega ni pričakoval nihče (VIDEO)

5 hours ago 2
ARTICLE AD

Peta etapa Gira d’Italia je postregla z novim sprinterskim obračunom in tretjo zmago Danca Madsa Pedersena, ki je z močnim pospeškom premagal konkurenco v ciljnem sprintu v slikoviti Materi.

Med tistimi, ki so ciljno črto prečkali v času zmagovalca, je bil tudi Primož Roglič, ki po bonifikacijskih sekundah zdaj za Pedersenom zaostaja 17 sekund.

Pedersen ponovno najhitrejši, Roglič zadržuje stik

Etapa od Ceglie Messapica do Matere (151 km) je sicer vsebovala nekaj krajših vzponov, ki pa niso bili dovolj zahtevni, da bi se favoriti za skupno razvrstitev odločili za resne napade. Kljub temu je Primož Roglič v zadnjih kilometrih stopil v ospredje in za trenutek kazal pripravljenost na morebiten poskus razbijanja glavnine. A kot je pojasnila njegova ekipa Red Bull-Bora-Hansgrohe, je šlo bolj za taktično pozicioniranje kot za resnično pripravljenost na napad.

V zaključku je prevladala moč sprinterskih ekip, Pedersen pa je svojo izjemno formo kronal s tretjo etapno zmago na letošnjem Giru. Ob tem je prejel tudi 10 dodatnih sekund, kar pomeni, da je svojo prednost pred Rogličem povečal s 7 na 17 sekund.

Roglič ostaja samozavesten, pravi trenutek še prihaja

Kljub izgubljenim sekundam Roglič ne izgublja mirnosti. Po etapi je bil vidno sproščen in dobre volje. Poudaril je, da je najpomembneje, da je ostal med najboljšimi in da se ni zapletel v nobeno nepredvideno situacijo. Poudaril je, da so zahtevnejše etape šele pred njim, kjer bo lahko pokazal svojo pravo moč.

Njegov športni direktor Patxi Vila je dodal, da se dirka šele odpira in da ekipa ostaja osredotočena: »V prvem tednu je veliko pasti – tehnične etape, veter, stres. Ko pridemo do gora, bo dirka videti drugače.«

Navdušil navijače

Še enkrat več je Roglič dokazal, da ni le izjemen športnik, temveč tudi velik človek. Po etapi si je vzel čas za navijače, med katerimi so bili tudi številni Slovenci. Vzdušje ob cilju je bilo čudovito, v zrak so poleteli pozdravi v slovenščini, Roglič pa se je zahvalil na svoj način – podaril je dva bidona in si prislužil nov val simpatij.

Read Entire Article