Marjeta Krejči Hrastar: Otrok se trudi, pa ne zmore? Vzrok je lahko v telesu (video)

6 hours ago 8
ARTICLE AD

Ogledali ste si le izsek iz oddaje. Postanite naš naročnik in si oglejte celotno oddajo!

Zakaj ima danes toliko otrok težave s koncentracijo? So nemirni, občutljivi na svetlobo, zvoke ali teksture hrane? Zakaj se inteligenten otrok v šoli težko znajde – čeprav se trudi po najboljših močeh?

Odgovori morda ne ležijo le v okolju, ampak tudi globoko v telesu – tam, kjer se razvoj začne.

V tej 35-minutni oddaji z Marjeto Krejči Hrastar, fizioterapevtko in specialistko za MNRI® in Brain Gym®, odkrijemo, kako lahko neintegrirani refleksi iz zgodnjega otroštva vplivajo na gibanje, govor, čustva, vedenje in učenje.

Refleksi, ki se ne umirijo in ne preidejo v ozadje delovanja, lahko ostanejo aktivni in tako ustvarjajo nemir, tikanje, nerodnost, napetost, motnjo v govoru, motoriki … tudi ko otrok že hodi v šolo.

"Starši opazijo nekaj malega, recimo da otrok neprestano nekaj daje v usta, poka s prsti, ima tike, žveči zadrgo, moči posteljo, seslja prst, nenavadno drži svinčnik ipd," pove gostja. Kot nadalje pojasni, so ti vidni izzivi le vrh ledene gore. Morda nekatere stvari z leti na zunaj izginejo, toda vzroki v telesu ostajajo, ker so nevrološkega izvora. "Če je temelj podrt, streha ne more pravilno stati", še pove.

V oddaji izvemo:

  • Kaj so primarni refleksi in zakaj so pomembni?
  • Na čem temelji MNRI® metoda, kako deluje in kako poteka obravnava?
  • Zakaj je učinkovita tudi za odrasle?
  • Komu je namenjen Brain Gym®?
  • Kaj povzroča nastanek in razvoj nevroloških motenj pri otrocih?
  • Kako lahko starši že pred rojstvom in v zgodnjem otroštvu vplivajo na otrokovo nevrološko zdravje?

Marjeta Krejči Hrastar deli z nami (tudi neverjetne) zgodbe iz prakse, klinične primere in rezultate, ki kažejo, kako se otrok lahko spremeni, ko njegovo telo dobi podporo, ki jo potrebuje. Prav tako pa poudari vlogo starša pri celotnem procesu.

Oddaja, ki jo je vredno večkrat ogledati, saj prinaša svež pogled na pogosto nerazumljene otroške težave in predstavlja rešitve, ki vračajo ravnotežje.

Vabljeni k ogledu!

Želite izvedeti še več?

Kot dopolnitev razumevanja te tematike in kako svojega predšolskega in šoloobveznega otroka najbolje podpreti pri njegovem razvoju, pa si oglejte še naslednje oddaje:

Read Entire Article