Zakaj hitra hrana lahko povzroči debelost: odkritja dietologa o našem prvotnem instinktu

13 hours ago 15
ARTICLE AD

Ali hitro prehranjevanje res vodi do povečanja telesne teže? Dietetik pojasnjuje, da je hitrost, s katero zaužijemo hrano, ključnega pomena. Poleg tega, da hitro prehranjevanje resnično povzroča povečanje telesne teže, so razloženi tudi razlogi za to. Dietetik trdi: „Ko jemo hitro, jemo z določeno razpoloženostjo in občutkom nemira. Občutek nemira, ki ga doživljamo med prehranjevanjem, aktivira del možganov, znan kot primarni možgani ali reptilni možgani, ki so odgovorni za osnovne instinkte, kot je kopičenje energije za preživetje.“

Aktivacija primarnega instinkta

Pri hitrem zaužitju hrane se aktivira primarni „reptilski“ instinkt. „Ko se ta instinkt aktivira, zaužijete vse, kar jeste,“ opozarja dietetik. „Ko jeste hitro, vaše telo misli, da gre za izredno situacijo. In to je res tako.“ Pri hitrem povprečnem prehranjevanju telo ne uspe čutiti sitosti, kar vodi do prekomernega vnosa hrane.

Počasi in premišljeno uživanje hrane

Dietetik pojasnjuje, da je pomembna razlika med hitrim in počasnim uživanjem hrane. „Ko jeste počasi, omogočite svojemu organizmu, da občuti sitost, ki se v želodcu pojavi približno v 10–15 minutah. Zato jejmo počasi.“ Prav tako je ključno vedeti, da hitro prehranjevanje ne vodi le do povečanja telesne teže, temveč lahko pripelje tudi do številnih drugih težav, kot so metabolne motnje, zgaga, želodčne težave, napenjanje ali diabetes. odkritja dietologa o našem prvotnem instinktuZato strokovnjaki priporočajo, da jemo počasi, brez hitenja, da naše telo lahko občuti sitost. To ne prispeva le k boljši prebavi, ampak je tudi ključno za preprečevanje številnih zdravstvenih težav.

O tem smo že govorili:

The post Zakaj hitra hrana lahko povzroči debelost: odkritja dietologa o našem prvotnem instinktu appeared first on Little Saturday.

Read Entire Article