Zagreb preplavilo domoljubje

9 hours ago 14
ARTICLE AD

Zagreb je včeraj ob koncertu hrvaškega pevca in velikega domoljuba Marka Perkovića Thompsona preplavilo domoljubje. Koncerta se je udeležilo več kot pol milijona ljudi tako iz Hrvaške kot iz drugih držav. Številni so koncert spremljali tudi na daljavo. Po navedbah pristojnih je šlo za največje javno zbiranje in organizacijsko najzahtevnejši dogodek v zgodovini države. Mesto so preplavile hrvaške zastave. Koncert je minil brez vsakršnih izgredov. 

Gre za veliko razliko med Slovenijo in Hrvaško.

Pred leti je namreč koncert velikega hrvaškega domoljuba v Mariboru prepovedala Ksenija Klampfer kot takratna načelnica Upravne enote (UE) Maribor. Klampferjeva je bila nato nagrajena z mestom ministrice. Celo dvojne. V tokratni vladi Roberta Goloba je kot članica Gibanja Svobode ministrica za digitalno preobrazbo, nasledila je “padlo” Emilijo Stojmenovo Duh, znano po spornem nakupu 13 tisoč računalnikov (na zalogo), za kar se ji doslej še ni zgodilo nič.

Naknadno je prepoved koncerta Thompsona še enkrat potrdil naslednik Ksenije Klamper na mestu načelnika UE Maribor, Srečko Đurov. Tudi on je bil nagrajen za to, trenutno je namestnik enega najslabših ministrov v zdajšnji vladi, za kohezijo, Aleksandra Jevška (SD). “Odškodnino zaradi protizakonite prepovedi pa smo plačali davkoplačevalci,” je včeraj na družbenih omrežjih zapisal poslanec Zvone Černač.

Aleš Hojs, nekdanji minister za notranje zadeve v naslednji vladi, pa je včeraj zapisal: “Poštene uradnice ministrstva za notranje zadeve so to sramotno prepoved odpravile,ker zanjo ni bilo zakonske podlage. Na policijo so pritiskali, naj napiše, kako veliko varnostno tveganje je koncert, da se ga prepove. Ker so uradniki in policisti ostali pokončni je sledil stampedo name.” Kot je znano, so Hojsa začeli zmerjati s “fašistom”.

Thompsonovega koncerta v Zagrebu se je udeležil tudi predsednik SDS Janez Janša s soprogo Urško Bačovnik Janša. Dogodka se je udeležil tudi evropski poslaec Branko Grims. Poleg Janše so se koncerta udeležili tudi nekateri hrvaški politiki, denimo obrambni minister Ivan Anušić in predsednik Sabora Gordan Jandroković. Predsednik hrvaške vlade Andrej Plenković pa si je že v četrtek skupaj z družino ogledal generalko.

Za varnost je na zagrebškem Hipodromu skrbelo 6500 policistov in 5000 redarjev. V pripravljenosti je bilo tudi več kot 200 zdravstvenih delavcev in 100 gasilcev, je poročala STA. Da je v organizacijo dogodka vpletenih več kot 14 tisoč ljudi, je potrdil hrvaški notranji minister Davor Božinović.

Nekaj fotografij, objavljeni na uradni FB strani Marka Perkovića Thompsona, ki ima več kot 356 sledilcev.

(20+) Facebook

M. D.

Read Entire Article