V prometni nesreči v Mariboru hudo poškodovam otrok

2 hours ago 17
ARTICLE AD

Mariborski operativno komunikacijski center je bil danes, 30. decembra 2025, okrog 10.45 ure, obveščen o prometni nesreči, do katere je prišlo na Partizanski cesti v Mariboru.

Po do sedaj zbranih obvestilih je bilo ugotovljeno, da je 64-letni voznik z osebnim avtomobilom trčil v otroka, ki je skupaj z mamo prečkal vozišče na prehodu za pešce.

Voznik je na kraju najprej ustavil, nato pa se z vozilom odpeljal naprej

Pri pregledu okolice so policisti vozilo in voznika izsledili. Odrejen mu je bil preizkus alkoholiziranosti z indikatorjem alkohola, ki je pri pravilni uporabi pokazal 0.00 mg/l alkohola v izdihanem zraku.

Policisti Postaje prometne policije Maribor so opravili ogled kraja prometne nesreče. V Univerzitetnem kliničnem centru Maribor je bila otroku nudena zdravniška oskrba, kjer je do sedaj ugotovljeno, da je otrok hudo telesno poškodovan, vendar ni v smrtni nevarnosti.

O prometni nesreči sta bila obveščena dežurni preiskovalni sodnik in državna tožilka.

Zoper povzročitelja prometne nesreče bo po vseh zbranih obvestilih na Okrožno državno tožilstvo v Mariboru podana kazenska ovadba zaradi storitve kaznivega dejanja povzročitve prometne nesreče iz malomarnosti. Prav tako bo zoper njega uveden prekrškovni postopek zaradi opustitve dolžnostnega ravnanja ob prometni nesreči.

The post V prometni nesreči v Mariboru hudo poškodovam otrok appeared first on Lokalec.si.

Read Entire Article