Trump naj bi s Putinom govoril o koncu vojne v Ukrajini

3 days ago 9
ARTICLE AD BOX

Ameriški predsednik Donald Trump je v intervjuju za ameriški tabloid New York Post dejal, da se je z ruskim voditeljem Vladimirjem Putinom po telefonu pogovarjal o koncu vojne v Ukrajini. Vendar po poročanju New York Posta ni razkril, kdaj naj bi do pogovora prišlo. Kremelj danes Trumpovih navedb ni ne potrdil ne zanikal, poročajo tuje agencije.

V intervjuju, ki ga je imel Trump v petek na letalu Air Force One, New York Post pa ga je objavil v soboto, je ameriški predsednik na vprašanje, kolikokrat je govoril s Putinom, odgovoril: “Bolje, da ne povem.”

“On želi, da ljudje nehajo umirati,” je dejal Trump. Poudaril je, da je imel “vedno dobre odnose s Putinom” in da ima konkreten načrt za končanje vojne. Več podrobnosti pa ni razkril.

Kremelj danes ni potrdil domnevnega telefonskega pogovora med voditeljema. Tiskovni predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov je dejal, da o tem ne ve ničesar, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Dodal pa je, da komunikacija poteka po več različnih kanalih, o katerih morda ni vedno obveščen. “Zato v tem primeru ne morem ne potrditi ne zanikati,” je dejal.

Washington in Moskva nista uradno potrdila nobene komunikacije med voditeljema, odkar je Trump prevzel položaj.

Read Entire Article