Eden izmed razlogov
za aretacijo Telegramovega ustanovitelja je bilo tudi vztrajno ignoriranje oblasti, saj platforma ni želela posredovati nobenih informacij o svojih uporabnikih. To se je
začelo spreminjati šele septembra lani, ko je podjetje spremenilo svojo politiko zasebnosti in zapisalo, da bodo spoštovali sodne odredbe in razkrivali uporabnikova naslov IP ter telefonsko številko. Uvedli so tudi nekaj sprememb, da bi preprečili zlorabo platforme.
Sedaj so v
poročilu o transparentnosti
razkrili, da so lani ugodili več kot 900 pozivom ameriških oblasti in posredovali informacije o 2253 uporabnikih. Od začetka leta do septembra je bilo takih primerov le štirinajst; večina se je torej zgodila po spremembi politike. Tudi v drugih državah so sodelovali z organi pregona. V Veliki Britaniji so prejeli in izpolnili 142 zahtevkov, v Nemčiji 945, v Španiji pa 213.
Medtem ni novih informacij iz Francije, kjer so zoper ustanovitelja Pavla Durova vložili zajetno obtožnico. Bremenijo ga več kaznivih dejanj, ki so povezana z delovanjem platforme, na kateri naj bi se širila tudi otroška pornografija, pozivi k nasilju in preprodaja prepovedanega blaga.
Poročilo je dostopno le za državo, v kateri se uporabnik nahaja.
[st.slika 75071]