ARTICLE AD
Španske nogometašice so uspešno začele 14. evropsko prvenstvo v Švici. Po uvodni zmagi proti Portugalski s 5:0 so v drugem nastopu v skupinskem delu nadigrale še Belgijo s 6:2.
Španke imajo z evropskimi prvenstvi neporavnane račune. Potem ko so 2023 v Sydneyju postale svetovne prvakinje, lani pa osvojile ligo narodov, na evropskem prvenstvu še nimajo vidne uvrstitve. Njihova najboljša je polfinale iz 1997.
Na zadnjem evropskem prvenstvu 2022 so Španke izpadle v četrtfinalu proti kasnejšim zmagovalkam Angležinjam.
Z drugo zmago v skupini B si je Španija praktično že zagotovila mesto v izločilnih bojih. Druga tekma v skupini bo danes zvečer v Ženevi med Portugalsko in Italijo. Italijanke so bile na prvi tekmi boljše od Belgije z 1:0.
Po uvodnih tekmah drugega kroga so si četrtfinale že zagotovile nogometašice Norveške, ki so z 2:1 premagale tako gostiteljice prvenstva kot Finke.