Pomemben napredek pri gradnji novega nadhoda nad ljubljansko železniško postajo

12 hours ago 8
ARTICLE AD

V okviru nadgradnje osrednjega dela železniške postaje Ljubljana je bil 3. junija 2025 dosežen pomemben gradbeni mejnik – uspešno so montirali prvi palični nosilec spodnje etaže prihodnjega nadhoda s postajno dvorano. Gre za enega ključnih korakov v sklopu faz B in C celovite prenove železniške postaje, ki jo vodi Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo v sodelovanju z Ministrstvom za infrastrukturo.

Izvajalec del nadaljuje z montažo jeklene konstrukcije, sledila bo namestitev betonskih plošč spodnje etaže. Nadhod bo povezoval obstoječe postajno poslopje z novo avtobusno postajo na severni strani postaje. Opremljen bo z dvigali, tekočimi stopnicami in tekočimi trakovi, skupna bruto tlorisna površina objektov pa bo znašala 13.665 kvadratnih metrov. Nadhod bo omogočil peš povezavo med centrom mesta in Bežigradom.

Projekt predstavlja odziv na ozko grlo v železniškem prometu, saj ljubljansko železniško vozlišče dnevno sprejme okoli 450 vlakov – od tega 300 potniških in 150 tovornih. Postaja je središče primestnega železniškega prometa, ki ga dnevno uporablja 25.000 potnikov.

Read Entire Article