ARTICLE AD
Iskanje bližnjic ne prinaša vedno ugodnih rešitev
Estimated reading time: 4 minute
Dva načina neusklajenega delovanja v času in prostoru podaljšujeta našo pot; izogibanje vsemu, kar nam ni všeč. Želja po takojšnji uresničitvi vsakega vzgiba, ki ga zaznamo v sebi ali v okolici. Prva možnost skriva v sebi strah pred realnostjo oziroma nezmožnost soočanja z realno situacijo. Zato se upiramo svoji poti, ob čemer seče pogledamo globoko vase počutimo nelagodno. Če se nam življenje ne odvija v smeri rasti duše, poleg doživljanja tesnobe, nelagodja ali posiljevanja situacije vedno znova naletimo na zaprta vrata namesto, da bi z dobrimi občutki napredovali proti cilju.
Ta bolečina, ki jo lahko doživljamo na telesni, umski, čustveni ali duhovni ravni, je navadno jasen znak upiranja spremembi.
Namreč, na področju, kjer doživljamo bolečino, se navadno upiramo rasti. Če se močno upiramo svoji poti, nas lahko doleti kriza, tudi finančna. V bistvu ni to nič slabega je le znamenje, da je skrajni čas, da v življenje uvedemo spremembo. Če nismo spoznali, da nekaj počnemo narobe, oziroma če določenemu področju nismo namenjali dovolj pozornosti ali pripisovali dovolj velike pomembnosti, bo kriza to nedvomno spremenila.
Tedaj bomo, hočeš nočeš, ogromno svoje energije vlagali prav sem.

Morda bomo morali celo pustiti ob strani ostale zadeve, ki so nam tudi pomembne, saj se v času krize močno spremeni prioriteta dejavnosti oziroma usmerjanja energije. Druga skrajnost je, da želimo vnesti spremembe prehitro. V tem primeru prav tako vlagamo ogromno energije, situacija pa se niti najmanj ne spremeni. Tu bomo naredili velik korak, če se bomo znali sprostiti in umiriti. Slednje velja predvsem za ljudi, ki imajo ogromno idej, zato so včasih malce nepotrpežljivi.
No, življenje jih slej ko prej pripelje do ugotovitve, da se težave razrešijo praktično enako hitro, ne glede na to, ali se močno zaganjajo, ali pa sledijo toku razvoja dogodkov. Vendar za slednje potrebujejo dosti manj energije ter zlahka ohranjajo dobro voljo. Včasih tudi izgubimo predstavo, kaj je cilj in kaj je pot. Na ustvarjanje premoženja je le pot, cilj pa je radostno in brezskrbno bivanje kot lahko v želji, da ne bi česa zamudili, izgubimo smisel za prioritete ter velikokrat tudi za vrednote.
Zato je zelo pomembno, da znamo prisluhniti vzgibom v sebi ter si dopustiti, da se ukvarjamo z njimi.

To pomeni, da si jih bodisi dovolimo udejanjiti, ali pa jih energijsko presežemo; ugotovimo, da želje niso usklajene z našimi cilji in vrednotami, zato nam lahko v najboljšem primeru prinesejo le občutek trenutnega zadoščenja, istočasno pa nas dolgoročno odvračajo od cilja. Ker nam je osvojitev cilja veliko pomembnejša od kratkoročnega zadoščenja, taka želja izgubi naboj in usahne. Tu lahko naredimo novo napako; željo zatremo v sebi, ob tem pa menimo, da smo jo prerasli, oziroma da je usahnila sama po sebi. Razlika med zatiranjem želje in dopuščanjem, da usahne, je v odrivanju ali sprejemanju situacije.
ISKANJE BLJIŽNIC JE VČASIH NAJDALJŠA POT
Ubiranje bližnjic je še posebej nevarno na finančnem področju, saj imajo tovrstne izbire lahko dolgotrajne posledice. Izkušnje celo kažejo, da je iskanje bližnjic na finančni poti ena najdaljših in najbolj negotovih poti.
Dejstvo je, da je največkrat najhitrejša pot prav tista, ki je najbolj varna, trdna ter preverjena in na kateri je predviden vsak korak oziroma vse možnosti, ob njih pa je poskrbljeno tudi a rešitve morebitnih težav. Morda je res videti, da je ta pot počasna in da na njej po nepotrebnem izgubljamo čas a vložek, ki je v igri, je prevelik, da bi tvegali.
Preberite tudi STE SE ZNAŠLI V ISKANJU IZGUBLJENE POZORNOSTI? in PRAVIJO, DA NE VEMO, KAJ JE SREČA, DOKLER JE NE IZGUBIMO
The post MODROST SPREJEMANJA ŽIVLJENJA appeared first on Horoskop.si - Novice in zabava iz področja astrologije.