ARTICLE AD
Lekarna Onkološkega inštituta Ljubljana je uvedla sodoben skladiščni robot, avtomatiziran sistem za shranjevanje, izdajo in upravljanje zalog zdravil. Gre za prvi tovrstni sistem v bolnišničnih lekarnah v Sloveniji, ki bo po navedbah inštituta prispeval k večji varnosti bolnikov, boljši sledljivosti zdravil ter hitrejši in učinkovitejši oskrbi bolnišničnih oddelkov.
Popolnoma avtomatizirano upravljanje zalog
Avtomatiziran sistem omogoča celovito upravljanje zdravil – od vnosa in shranjevanja do izdaje. Vsaka posamezna škatlica je sledljiva po seriji in roku uporabe, kar bistveno zmanjšuje možnost napak ter omogoča popoln nadzor nad zalogami.
Robot zdravila shranjuje po načelu t. i. kaotičnega skladiščenja, s čimer optimalno izkorišča razpoložljiv skladiščni prostor, so danes sporočili z Onkološkega inštituta Ljubljana.
Hitrejša oskrba bolnišničnih oddelkov
Ob naročilu zdravil, na primer prek bolnišničnega informacijskega sistema, robot samodejno poišče in izda ustrezna zdravila. To občutno pospeši pripravo dnevnih dobav za posamezne oddelke ter hkrati zmanjšuje tveganje za napake v postopku izdaje.
Po ocenah inštituta je priprava oddelčnih naročil z avtomatizacijo od dvakrat do trikrat hitrejša kot doslej.
Razbremenitev zaposlenih in večja natančnost
Avtomatizacija pomeni tudi precejšnjo razbremenitev zaposlenih v lekarni, saj odpade ročno iskanje zdravil po policah. Inventuro je mogoče opraviti v zelo kratkem času, saj sistem nenehno pozna natančno lokacijo vsake posamezne škatlice.
Sistem samodejno nadzira tudi roke uporabe zdravil in opozarja na morebitno pomanjkanje zalog, kar dodatno prispeva k varnosti in zanesljivosti oskrbe.
“Pomemben napredek za bolnike in zaposlene”
“Avtomatizacija pomeni pomemben napredek tako za zaposlene kot za bolnike. Procesi shranjevanja, izdaje in upravljanja zalog zdravil so hitrejši, napak je manj, zaposleni pa so razbremenjeni fizičnega dela,” je ob uvedbi sistema poudarila Monika Sonc, specialistka klinične farmacije in vodja lekarne Onkološkega inštituta Ljubljana.
Vir: STA
The post Lekarna Onkološkega inštituta prva v Sloveniji s skladiščnim robotom appeared first on Lokalec.si.

2 hours ago
22







English (US)