ARTICLE AD
V soboto je bila v Radovljici odigrana povratna tekma kvalifikacij za prvo rokometno ligo. Po tem, ko so prvi obračun v Areni Bonifika pred tednom dni s 33:29 dobili Koprčani, so Gorenjci na domačem terenu uspeli pripraviti preobrat in se tako veseliti svoje prve uvrstitve med elito v zgodovini kluba. Izničili so zaostanek štirih zadetkov in slavili z rezultatom 40:33.
Koprski rokometaši so bili pred obračunoma veliki favoriti za napredovanje, saj so bili v izjemni formi. Radovljičane so pričakali na krilih treh zaporednih zmag v ligi za obstanek, tako da so vsi že pozabili na slab prvi del sezone, kjer so bili po rednem delu s precejšnjim zaostankom zadnji. Radovljičani, ki so s porazom v zadnjem krogu 1.b lige padli na drugo mesto, so bili pred kvalifikacijami kar poklapani, a so že v Kopru dokazali, da se lahko enakovredno kosajo s Primorci.
Radovljica in Koper sta bila do petnajste minute izenačena, nakar se je začel pohod Gorenjcev. Slednji so na odmor odšli s prednostjo 22:18, kar je bila razlika, ki bi po koncu tekme pomenila izvajanje sedemmetrovk. Nadaljevanje tekme se je odvijalo v istem ritmu, potem pa je sledil osemminutni strelski mrk koprskih rokometašev, v času katerega so domačini pobegnili na sedem zadetkov prednosti.
Varovanci koprskega trenerja Uroša Rapotca so se kasneje zopet približali, v 55. minuti pa so imeli celo lepo priložnost za znižanje na tri zadetke zaostanka, a je vratar Luka Pikovnik odlično posredoval, Maj Jelen pa je bil kasneje zaradi nediscipline izključen. To je bil odločilen udarec za Koprčane, ki se niso več pobrali in dopustili Radovljici, da se je prvič v zgodovini kluba veselila napredovanja v prvo ligo. Pri domačinih je s kar 15 zadetki blestel Žan Debelak, pri Kopru pa se je sedemkrat vpisal med strelce Giacomo Hrovatin.
Izpad iz prve lige pomeni bolečo zaušnico koprskemu rokometu, saj si česa takega pred sezono nihče ni mogel predstavljati. Koper je tradicionalno vselej v vrhu slovenskega rokometa, zdaj pa se bodo morali vodilni sprijazniti z igranjem v drugem kakovostnem rangu, kjer so nazadnje igrali v sezoni 2014/2015. Rokomet v slovenski Istri tako še naprej tone in tone, saj so poleg koprskih rokometašev letos iz svoje lige izpadli tudi Izolani, ki bodo po dolgih letih igrali v tretji ligi, iz katere pa so letos kar med sezono že izstopili ankaranski rokometaši.
Andraž Velkavrh