ARTICLE AD
Kako nekomu sporočiti slabo novico?
Estimated reading time: 4 minute
Ko je vse dobro, je sporazumevanje preprosto. Mi in sogovorniki smo bolj zbrani, čustva nas prizadenejo manj in manj smo občutljivi, ker potrebujemo manj. Ne čutimo globoke potrebe, da bi nas nekdo objel z besedami. Ta potreba se močno izrazi, ko stvari ne gredo v najboljšo smer. Ko izvemo kaj slabega ali ugotovimo, da življenje ne poteka po naših željah, si želimo, da nas nekdo objame. Z besedami, z dejanjem, s pogledom. Kakorkoli. Ker je kriza. Ker nam strah raztaplja celice.
Ker jih je jeza razburila. Kot bi se zgodil potres in se še vedno tresejo ter nam ne pustijo zadihati.
Ne dajo nam miru. Takrat potrebujemo ta objem, na bo z besedami, kretnjo in pogledom. Ključno je, da smo umetniki poslušanja in sledimo njihovemu ritmu. Takrat je pomembno, da zastavljamo odprta vprašanja in zrcalimo čustva, ki jih doživljajo. Takrat je ključno, da se izognemo vsaki sledi čustvenega terorizma. Eden od posebnih veščin je čim bolj spodbudno govorjenje o slabih novicah, ki se jim ne da izogniti. Vsak boj s samim seboj ima svoje vzpone in padce, ki so bolj ali manj izraziti.
Včasih pridejo najhujši trenutki na začetku, včasih pa pozneje dobimo več različno močnih udarcev z različnih mest.

Prav ni in vsak slabe novice doživlja po svoje. Tako pričakovane kot nepričakovane. Podpora bo namesto iz pričakovanih in želenih virov morda prišla iz nepričakovanih. Morda se bo moral zdraviti dlje. Vse je mogoče. Resničnosti ne zanikajte, vendar poudarite dobre plati. Ta pozitivni ampak ima čarobno moč. Kajti naša zavest bo močneje kot tisto pred ampak zaznala tisto, kar pride za njim. Zato naj vezniku ampak sledi nekaj pozitivnega in konstruktivnega.
Enako pravilo velja tudi za negativni ampak, saj bomo tudi takrat močneje zaznali tisto za njim namesto tisto pred njim. Zato se na vso moč izogibajte negativnemu ampak in v čim več življenjskih situacijah uporabljajte pozitivni ampak. Težava pri tem nasvetu je, da včasih traja nekaj minut, ur, dni ali celo tednov, preden uporabimo tisti pozitivni ampak. Dobro je slediti ritmu svojih najdražjih.
Če jim gre v nekem trenutku slabo, če so zelo negotovi, če jih je zelo strah, počakajte s pozitivnim ampak, saj ga ne bodo slišali.

Še več, lahko bi celo čutili, da njihovo bolečino podcenjujete, da ne razumete, kako slabo jim gre, oziroma jim želite na silo zmanjšati strah. Tak preobrat v pozitivno smer, ki pride s spodbudnim ampak, bi bil prenagel in bi dosegel kvečjemu nasprotno. Takrat vas potrebujejo, da jih objamete, jim prisluhnete, jih poslušate in priznate njihov strah. Bodite ob njih, da začutijo, da niso sami, da lahko z nekom delijo vsaj del bremena.
Ko pa se poberejo, pridejo k sebi, vzpostavijo nadzor nad svojimi čustvi in čustva spet obvladajo, namesto, da bi čustva vladala njim, je čas za pozitivni ampak.
Kajti vsako sporazumevanje ima tri dejavnike. Vas kot tistega, ki nekaj sporoča in sporočilo oblikuje, prejemnika sporočila in prostor med vama, v katerem lahko prihaja do nesporazumov. Pri sporazumevanju lahko pride do težav pri vseh treh elementih.
Morda bomo nejasno povedali, kaj nam leži na duši, morda nas bo drugi napačno razumel, ker imajo iste besede zanj drugačen pomen ali ima predsodke do nas, tako da ne sliši tistega, kar v resnici govorimo, oziroma smo ga ujeli v slabem trenutku, ko ni zbran, vmes pa je še prostor, v katerem lahko pride do šuma. Do pravega šuma, zaradi katerega nas drugi resnično ne sliši, še pogosteje pa do šuma v pomenu, ko nas prejemnik spet narobe razume.
Preberite tudi KAKO OBVLADATI NEGATIVNO ENERGIJO? in KAKO SE IZOGNITI PREZAHTEVNIM LJUDEM?
The post KAKO SPOROČITI NEKOMU SLABO NOVICO? appeared first on Horoskop.si - Novice in zabava iz področja astrologije.