Ali je Honorju uspela redka »DOBITNA« kombinacija?

5 hours ago 15
ARTICLE AD

Honor 400 in 400 Pro sta na papirju nadvse zanimiva telefona, ki ju odlikujejo primerne zmogljivosti v dokaj ličnem in razmeroma robustnem ohišju. Letošnja razlika med obema modela je presenetljivo velika!

Honor se je odločil za preizkušen recept ter decembra predstavljena modela serije 300, ki nista videla luči lokalnih trgovin, rahlo preoblikoval z vgradnjo 200-milijonskega tipala glavne kamere in skrčenjem zaslona. Na ta način sta nastala razmeroma dober model srednjega razreda Honor 400 in ambiciozni Honor 400 Pro, ki se v zmogljivosti nesramežljivo spogleduje z najboljšimi. Oba dokaj simpatične velikosti.

V serijo po imenu sodi še pred časom predstavljeni Honor 400 Lite, čeprav z novima telefonoma pravzaprav nima v ničemer dosti skupnega. Razlike so očitne od daleč. Ohišji sta iz boljših materialov, lepše oblikovani in z izboklino, ki ne spominja na oblikovne dosežke drugih, ter bolje zaščiteni pred vplivi (model Pro celo po standardu IP68/69). Še večje razlike se skrivajo v notranjosti. Zaslona velikosti 16,63 cm (6,55 palca) oziroma 17 cm (6,7 palca) sta kakovostnejša, svetlejša (s 5000 kandel točkovne svetilnosti) in z nekoliko višjo ločljivostjo, da o procesorjih niti ne govorimo. Tretja generacija procesorjev Snapdragon 8 v Honorju 400 Pro in Snapdragon 7 v Honorju 400 je vsaj za dva, če ne več razredov bolj zmogljiva od čipa v Honorju 400 Lite. Kamere so prav tako doživele opazno nadgradnjo. Oba imata 200-milijonsko glavno, 12-milijonsko širokokotno ter 50-milijonsko sprednjo kamero, medtem ko Honor 400 Pro ponuja še 50-milijonsko kamero s 3-kratno optično povečavo. Glede na kombinacijo tipal in procesorjev predvidevam, da znata fotografsko telefona presenetiti.

Operacijski sistem je Android 15, preoblečen v okolje MagicOS 9, v katerem po zaslugi zmogljivosti obeh procesorjev deluje večina storitev umetne inteligence. Gemini, ki je prevzel digitalnega pomočnika, Honorjev čarobni portal ter z umetno inteligenco podprto pisanje, snemanje zvoka, prevajanje, zaznavo globokih ponaredkov ter še nekaj drugih bolj ali manj uporabnih orodij. Honor 400 Pro temu pridoda še prevajanje klicev v realnem času. Ravno tako je na voljo cela vrsta orodij za manipulacije s fotografijami. Novost je pretvorba fotografije v video (z modelom Google Veo 2), potem pa so tu že znana orodja za brisanje predmetov s fotografij, spreminjanje ozadja, razširitev fotografije in tako naprej.

Oba sta opremljena z do 512 GB pomnilnika ob 8 ali 12 GB delovnega in baterijo kapacitete 5.300 miliamperskih ur, ki ima anodo iz zmesi silicija in ogljika. Razlika je v hitrosti polnjenja. Honor 400 podpira 60-vatno žično polnjenje, ki ga Honor 400 Pro poviša na 100 vatov ter doda 50-vatno brezžično. Ohišje modela Pro je odporno proti vdoru vode in še delcev po standardih IP68 in tudi IP69 (parni curek), medtem ko je drugi zaščiten zgolj proti škropljenju po standardu IP65.

Tanjši (7,3 milimetra) in lažji (184 gramov) Honor 400 je na voljo v štirih barvah po priporočeni ceni 549 evrov. Honor 400 Pro (8,1 milimetra, 205 gramov) pa v treh barvah po priporočeni ceni 799 evrov. Razlika med telefonoma je večja, kot je bila na primer lani z modeloma serije Honor 200, zato je nekoliko višja tudi razlika v cenah. Kljub temu je za moj okus cena za Honor 400 Pro za odtenek previsoka. Oziroma bom misel obrnil. Telefon bi bil neskončno bolj zanimiv za stotaka manj. Toda, v določenih pogledih se vendarle spogleduje z razredom višje, kjer so cene okrog tisočaka. Morda pa nas bo Honor presenetil, zato, če se vam ne mudi, velja počakati jesen na morebitno pocenitev!

The post Ali je Honorju uspela redka »DOBITNA« kombinacija? appeared first on Tehnozvezdje.

Read Entire Article