Žaler najboljši v Prilipah

7 hours ago 9
ARTICLE AD

Žan Žaler je bil najboljši na dirki državnega prvenstva v motokrosu v Prilipah pri Brežicah v najmočnejšem razredu MX open. V razredu MX2 je bil najboljši Hrvat Šimun Ivandić, so sporočili iz krovne zveze AMZS.

Prvo vožnjo v razredu MX open je prepričljivo dobil Denis Jakša, ki je imel 40 sekund prednosti pred Žanom Žalerjem, tretji pa je ciljno črto prečkal Gašper Mohorič. V drugi pa je po napaki Jakše slavil Žaler, drugo mesto je osvojil Miha Bubnič, tretje pa Klemen Popovič. V skupnem seštevku razreda MX open je tako zmago slavil Žaler, na zmagovalnem odru pa sta se mu pridružila še drugi Jakša in tretji Bubnič.

V razredu MX2 je uvodno vožnjo dobil Gal Hauptman, drugo mesto je osvojil Lukas Osek, tretji je bil Hrvat Ivandić. Ta je v drugi vožnji ciljno črto prečkal prvi pred Tilnom Demšičem, tretje mesto je zasedel Alen Gajser. Ivandić je zbral največ točk v dveh vožnjah in slavil zmago v skupnem seštevku razreda MX2 na dirki, Hauptmanu je pripadlo drugo mesto, na tretjem pa je stal Osek. Slednji je sicer vozil tudi v razredu MX 125, v katerem je z dvema uspehoma v vožnjah tudi zmagal.

Na drugi dirki državnega prvenstva na progi Prilipe so morali prireditelji iz AMD Brežice sicer zaradi preveč blatne steze, ki ni dovoljevala varne vožnje manj izkušenim, ter prezahtevnih razmer odpovedati dirke najmlajših.

Tretja od skupno desetih načrtovanih dirk državnega prvenstva bo na sporedu 11. maja, v Mačkovcih pa jo bodo pripravili člani AMD Štefan Kovač Murska Sobota.

Read Entire Article