ARTICLE AD
Darilo je tisto, s katerim pokažemo koliko nekoga cenimo
Estimated reading time: 4 minute
Darilo bi moralo biti tisto, kar drug drugemu dajemo ob posebnih priložnostih ali spontano, kot znamenje naših čustev, spoštovanja, naklonjenosti in ljubezni. To so običajni razlogi, zaradi katerih dajemo darila, se pa včasih v podarjanje vtihotapijo tudi nekateri drugi razlogi. Včasih človeka obdarujemo iz hvaležnosti ali zaradi določenih običajev, zato da povrnemo darilo, ki smo ga dobili, ali da nekomu naložimo obveznost oziroma kupimo njegovo pozornost.
Včasih kaj podarimo, da se s tem opravičimo za neprijetnost, ki smo jo povzročili določenemu človeku.
Včasih podarjamo zato, da bi pokazali, da smo močni in premožni, podarjamo pa tudi zaradi promocijskih in celo manipulativnih razlogov. S pomočjo darila se želimo predstaviti takšni, kakršni v resnici nismo. Darovanje je komunikacija. Je svojevrsten pogovor med dvema človekoma; tistim, ki darilo izroči, in tistim, ki ga sprejme. Tako kot včasih z drugimi komuniciramo samo zato, ker se to spodobi, brez domišljije in brez čustev, tako ljudje drug drugemu podarjajo darila, ki nimajo nobene vrednosti ne za darovalca ne za obdarovanega.
Takšni predmeti so po svojih lastnostih pogosto celo v nasprotju s samim podarjanjem.

Če ne vemo kaj bi nekomu podarili, je to morda znak, da človeka, ki ga želimo obdarovati, ne poznamo dovolj. V takem primeru mu lahko podarimo nekaj, kar določa bonton. Če obdarujemo človeka, s katerim si nismo blizu, in gre za formalno obdarovanje, moramo ostati pri tej formalnosti.
Tako kot se v poslovnem svetu pozdravljamo na en način, v zasebnem življenju pa na drugega, so različna tudi darila. Vse, kar počnemo, nas po svoje razkriva. Vsako darilo, ki ga podarimo drugemu, govori o tem, kakšni smo.
PODARJANJE ČASA
Za izkazovanje čustev je pomembno, da nimamo negativne izkušnje, ki nas je bolj ali manj prepričala, da je razkrivati čustva tvegano, ker obstaja nevarnost, da bomo izzvali posmeh, zavrnitev, začudenje ali kakšen drug negativni odziv, ki si ga ne želimo. Včasih lahko takšno izkazovanje čustev pripelje do tega, da se obdarovanec odziva z vse večjimi zahtevami.

Ko nekomu ponudimo mezinec, ker je to trenutno največ, kar lahko damo, bo on naslednji dan pričakoval celo roko, ker je to zanj trenutno najmanj, kar pričakuje.
Negativno izkušnjo pri izkazovanju čustev moramo nekako razumeti, jo preboleti in jo, če že ni bila resnično boleča, zanemariti. Ne smemo se bati izkazovanja čustev, strah je namreč zadušil že mnogo lepega. Zavedati se moramo, da pri izkazovanju čustev ne moremo računati na enako mero čustev z druge strani. Izkazovanje čustev je najdragocenejše, kar lahko damo drugim. S tem, ko drugim pokažemo svoja čustva, jim dajemo sebe.
Čustva se morda najbolje izkažejo ali, grobo rečeno, izmerijo po tem, koliko svojega časa oziroma osredotočene pozornosti smo pripravljeni podarjati drugim.
Čas, kot nekaj, kar je nas najpomembnejše, z nekom delimo ali nekomu podarimo kot del svojega življenja. Ta čas dajemo neposredno ali posredno. Neposredno dajemo sebe drugim, kadar jim dajemo del svojega časa in jim v tem skupaj preživetem času namenjamo vso svojo pozornost.
Če lahko drugemu podarimo tudi tako, da zanj delamo, torej posredno. To pomeni, da čas, ki ga preživimo skupaj in porabimo za to, da nekaj naredimo, temu drugemu podarimo kot rezultat svojega dela. Takšen posreden način ima svojo vrednost, nikakor pa ne more nadomestiti neposrednega časa, ki ga podarimo z neposrednim stikom.
Preberite tudi DRUGO OSEBO PREPOZNAJTE V SEBI in PRIJATELJSKI ODNOSI IN PRIČAKOVANJA
The post Z DARILOM POKAŽEMO, KDO SMO appeared first on Horoskop.si - Novice in zabava iz področja astrologije.