V Zagorju zamenjali dve dotrajani dvigali

2 days ago 10
ARTICLE AD

Stanovanjsko podjetje Zagorje se je skupaj z etažnimi lastniki stolpnice na Cesti zmage 7 v Zagorju ob Savi v letu 2024 lotilo priprave projekta zamenjave dveh dotrajanih dvigal z enim večjim, sodobnim in varnim osebnim dvigalom. Prejšnji dvigali sta bili namreč zaradi starosti tako dotrajani, da nista bili več varni in jima je grozila prepoved uporabe.

Namesto dveh manjših je sedaj vgrajeno večje dvigalo, njegova nosilnost je 1000 kg, ki je bolj prostorno in omogoča tudi prevoz oseb na nosilih. Eno najsodobnejših dvigal proizvajalca Schindler pa je tudi energetsko varčno. V sklopu naložbe, vredne preko 90.000 evrov, so ukinili staro strojnico in vgradili najsodobnejše pogone, kabino in ostale komponente, vključno s povsem novimi vodili. Naložbo v celoti financirajo etažni lastniki.

SP Zagorje pa bo v bloku na Polju 10 a in 10 b v kratkem obnovilo tudi dve dvigali. Obnova bo zaključena predvidoma že maja letos.

PR objava


 

The post V Zagorju zamenjali dve dotrajani dvigali appeared first on Savus.

Read Entire Article