Težave v novem vrtcu: v enoti Čebelica že poteka sanacija

2 hours ago 16
ARTICLE AD

V Vrtcu Kočevje, v enoti Čebelica, se soočajo s težavami, ki jih povzroča zamakanje objekta. Kot pojasnjujejo pristojni, so bili ob zaznavi težav nemudoma sproženi vsi potrebni postopki, sanacija pa že poteka.

Gre za objekt, ki je še vedno v garancijski dobi, zato občina ob pojavu napak takoj uveljavlja reklamacijo. Do zdaj je izvajalec priznal zamakanje strehe in pristopil k njegovi odpravi. Ob tem so bile aktivirane tudi garancije, uvedeni pa so bili ustrezni pravni postopki zoper arhitekturni biro, projektante in druge vpletene.

Kot poudarjajo, so zadevo vzeli zelo resno, saj se jim zdi neprimerno, da bi se pri tako novem objektu pojavile obsežnejše težave. V reševanje situacije so vključeni vsi deležniki, na terenu pa so prisotni tudi sodni izvedenci, ki ugotavljajo, ali gre za eno ali več vrst napak. Hkrati se izvajajo nujni sanacijski ukrepi, da bi preprečili nastanek večje škode zaradi zamakanja.

Poleg zamakanja so se v vrtcu pojavile tudi druge težave, med njimi pokanje stekel ter plesen na stenah v tako imenovanem servisnem delu vrtca. Pri teh napakah izvajalec reklamacije ni priznal, zato je Občina Kočevje sprožila sodni postopek, ki je trenutno še v teku.

Župan Občine Kočevje Gregor Košir ob tem poudarja, da se napake sproti odpravljajo, z namenom preprečevanja dodatne škode, ter da bodo v okviru garancijskih shem zahtevali odpravo vseh ugotovljenih pomanjkljivosti brez stroškov za investitorja. Ob tem poudarjajo, da je varnost otrok in zaposlenih ves čas na prvem mestu ter da je zanjo tudi neprekinjeno ustrezno poskrbljeno.

Read Entire Article