ARTICLE AD
Sanacijska obnova vodotokov in hudournikov po poplavah
Na območju Občine Kamnik poteka več delovišč sanacijskih obnov vodotokov in hudournikov.
Direkcija Republike Slovenije za vode na podlagi izdelanega programa sanacije za izvedbo ureditev vodotokov po poplavah, skupaj s podjetjema Hidrotehnik, d. o. o. in Nivo Eko, d. o. o. ter podizvajalci izvaja sanacijo po poplavah. Z urejanjem in sanacijami vodotokov po poplavah se v prvi vrsti zagotavlja večja pretočnost, čiščenje naplavin in plavja ter zavaruje poškodovane brežine vodotokov. Direkcija Republike Slovenije za vode je pripravila posebno aplikacijo, kjer lahko spremljate delovišča koncesionarja v občini Kamnik: https://poplave2023.evode.si/
Oddelek za družbene dejavnosti
Izgradnja novih zunanjih športnih površin pri OŠ Frana Albrehta in OŠ Toma Brejca
V preteklem tednu je izvajalec del družba GP Resnik, d. o. o. nadaljeval z deli ureditve športnih, prometnih in drugih zunanjih površin na območju UN K9 Šole.
Oddelek za družbene dejavnosti
Izgradnja novih zunanjih športnih površin pri OŠ Frana Albrehta in OŠ Toma Brejca
V preteklem tednu je izvajalec del družba GP Resnik, d. o. o. nadaljeval z deli ureditve športnih, prometnih in drugih zunanjih površin na območju UN K9 Šole.
Izvajala so se gradbena dela na območju športnih površin med šolama, in sicer se je izvajalo nasutje, utrjevanje in profiliranje nasipa s kamnitim drobljencem ter izvajanja del izvedbe elektro kabelske kanalizacije in jaškov.
Projektant ter investitor sta potrdila vzorec betonskih elementov – sedal, ki bodo obdajala atletsko stezo. V tem tednu bo izvajalec nadaljeval z deli na območju športnih površin med šolama.
Rekonstrukcija in energetska sanacija Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik in Glasbene šole Kamnik
V preteklem tednu je izvajalec del družba Gradnik, d. o. o. izvajala pogodbena dela rekonstrukcije in energetske sanacije osrednje kamniške knjižnice.
Izvajalec nadaljuje z demontažo notranjega pohištva, podstrehe ter talnih in stenskih oblog.
Strokovni nadzor nad izvedbo del izvaja podjetje Domplan, d. d. Rok izvedbe pogodbenih del je 1 leto.
Uspešno izvedeno občinsko tekmovanje »Kaj veš o prometu?«
Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kamnik je v četrtek, 15. maja 2025, uspešno izvedel občinsko kolesarsko tekmovanje »Kaj veš o prometu?« za učence osnovnih šol. Tekmovanje, ki spodbuja prometno varnost in kolesarsko znanje, je potekalo na Osnovni šoli Marije Vere pod vodstvom mentorice Mateje Slevec.
Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kamnik je v četrtek, 15. maja 2025, uspešno izvedel občinsko kolesarsko tekmovanje »Kaj veš o prometu?« za učence osnovnih šol. Tekmovanje, ki spodbuja prometno varnost in kolesarsko znanje, je potekalo na Osnovni šoli Marije Vere pod vodstvom mentorice Mateje Slevec.
Sodelovale so učenke in učenci od 6. do 9. razreda iz osnovnih šol Toma Brejca, Marije Vere, Stranje in Šmartno v Tuhinju. Vsako šolo je zastopalo pet najboljših tekmovalcev, ki so se predhodno izkazali na šolskem nivoju. Tekmovanje je potekalo v dveh kategorijah – posamično in ekipno.
Tekmovalci so svoje znanje in spretnosti preizkusili v treh delih: v teoretičnem preverjanju poznavanja prometnih pravil na spletnem portalu, v spretnostni vožnji po poligonu in v praktični vožnji po prometnih površinah.
Tekmovanja sta se udeležila predsednik Avto-moto društva Kamnik Dušan Božičnik in predsednik Sveta za preventivo Matjaž Ravnikar, ki sta mladim kolesarjem zaželela varno in uspešno vožnjo – tako na tekmovanju kot v vsakdanjem prometu.
Po uspešno zaključenem tekmovanju je sledila razglasitev rezultatov in podelitev medalj ter pokalov najboljšim posameznikom in ekipam. Nagrade je podelil župan Matej Slapar, ki je mladim čestital za pridobljeno znanje in jih spodbudil k samostojni in odgovorni udeležbi v prometu. Zmagovalec med posamezniki in zmagovalna ekipa so prejeli gorski kolesi, ki ju je doniralo podjetje CI-CA, Tehniški pregledi iz Podgorja. Vsi tekmovalci so prejeli tudi praktične nagrade podjetja Calcit.
Sestavljena je bila tudi mešana ekipa štirih najboljših tekmovalcev, ki bo zastopala Občino Kamnik na državnem tekmovanju mladih kolesarjev na Vranskem.
Končni rezultati občinskega tekmovanja:
Ekipno – 6.–9. razred:
1. mesto: OŠ Šmartno v Tuhinju
2. mesto: OŠ Marije Vere
Posamično – 6.–9. razred:
1. mesto: David Kuhar (OŠ Šmartno v Tuhinju)
2. mesto: Cene Kališnik (OŠ Marije Vere)
3. mesto: Marcel Kožlakar (OŠ Šmartno v Tuhinju)
2. mesto: Cene Kališnik (OŠ Marije Vere)
3. mesto: Marcel Kožlakar (OŠ Šmartno v Tuhinju)
Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kamnik se ob tej priložnosti iskreno zahvaljuje vsem, ki so pripomogli k uspešni izvedbi dogodka – članom sveta, občinskemu redarstvu, prostovoljcem in članom AMD Kamnik.
Fotografije: Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kamnik, OŠ Marije Vere in Občina Kamnik
Oddelek za razvoj in investicije
Javni razpis za oddajo inovativnih projektov turističnih zagonskih podjetij (start-up)
Javni razpis za oddajo inovativnih projektov turističnih zagonskih podjetij (start-up)
Razvojni center Srca Slovenije, v okviru projekta ST3ER, ki ga sofinancira tudi Občina Kamnik, vabi k prijavi inovativne digitalne projekte, ki jih vodijo ambiciozna zagonska podjetja s področja doživljajskega turizma v partnerskih regijah projekta (Slovenija, Irska, Danska, Španija in Portugalska).
ST3ER je učinkovit, večplastni projekt, ki spodbuja inovacije v zagonskih podjetjih, povezanih s turizmom, z namenom povečanja njihove odpornosti in spodbujanja trajnosti, hkrati pa podpira uresničevanje ciljev evropske dvojne tranzicije.
Skozi pospeševalni program (accelerator programme) bo ST3ER uspešnim prijaviteljem omogočil dostop do financiranja, mentorstva, izobraževanja in priložnosti za učenje, poslovne podpore ter novih povezav ter možnosti za soustvarjanje z drugimi pomembnimi deležniki.
Individualni inovacijski projekti zagonskih podjetij lahko kandidirajo za podporo v višini največ 30.000 € nepovratnih sredstev na izbran projekt. Razpis je namenjena zagonskim podjetjem, usmerjenim v turizem, ki jih vodi manjša ekipa od 2 do 10 oseb in delujejo manj kot 7 let. Podjetja morajo imeti ambicijo za rast, potencial za hitro širitev in naslavljanje globalnih ciljev, s poudarkom na inovativnih rešitvah za izzive digitalne tranzicije.
Projekti morajo vključevati vsaj eno digitalno prakso iz spodnjega seznama:
- Umetna inteligenca,
- Obogatena in navidezna resničnost,
- Veliki podatki in podatkovna analitika,
- Tehnologija veriženja blokov (Blockchain),
- Računalništvo v oblaku,
- Internet stvari,
- Druge digitalne prakse, uporabljene v turizmu.
Upravičeni stroški:
- orodje in/ali tehnološke rešitve (max. 20 %),
- oprema (tudi programska oprema) (max. 15 %),
- potni stroški za udeležbo na ST3ER dogodkih (do 15 %),
- oglaševanje, promocija in komuniciranje,
- storitve zunanjih svetovalcev,
- mentorske storitve (do 10 %),
- neodbitni DDV.
Poleg zgoraj navedenih finančnih nepovratnih sredstev bodo izbranim zagonskim podjetjem v okviru tega razpisa zagotovljene naslednje oblike podpore:
• Mentorstvo: Obvezen del sodelovanja bo individualni 30-urni mentorski program 1:1 svetovanja na dogovorjenih strokovnih področjih v obdobju 6 mesecev trajanja projekta. Zagonska podjetja bodo svojega mentorja (ali več mentorjev, glede na specifične potrebe) izbrala iz nabora strokovnjakov, oblikovanega posebej za program ST3ER. Zagonsko podjetje bo mentorja plačalo iz prejetih sredstev.
• Moduli za krepitev zmogljivosti: Izbrana zagonska podjetja bodo morala obvezno sodelovati na najmanj 5 od 6 izobraževalnih modulov, ki jih bo projekt ST3ER organiziral brezplačno in na spletu.
• Spletni dogodki ST3ER: zagonska podjetja bodo spodbujena k udeležbi na vseh dogodkih, ki jih bo organiziral konzorcij ST3ER, kot so poglobljene delavnice, medsektorska srečanja, forumi itd.
• ST3ER dogodki v živo: zagonska podjetja se bodo morala udeležiti vsaj enega fizičnega dogodka ST3ER (na Danskem ali na drugi, kasneje določeni lokaciji) v času trajanja svojega inovacijskega projekta. To bo omogočilo dodatne priložnosti za mreženje in izmenjavo dobrih praks med podjetji.
• Spletna skupnost za trajnost in turizem: Izbrana zagonska podjetja bodo morala postati člani spletne skupnosti ST3ER, kar bo omogočilo dodatne priložnosti za izmenjavo informacij in sodelovanje s partnerji po regijah.
Projekti se morajo začeti izvajati najkasneje 1. oktobra 2025 in trajajo 6 mesecev.
Javni razpis je odprt do 10. junija 2025 (23:59).
Ne zamudite priložnosti za preobrazbo vašega turističnega podjetja! Javni razpis, navodila in prijavni obrazec so dostopni na tej povezavi: https://mycreativenetworks.com/topics/40394/page/st3er-call-2-startup-projects