
Drevi se nam obeta nova oddaja Tarča, ki se bo fokusirala na kritiko reforme dolgotrajne oskrbe, ki jo je Golobova vlada pred volitvami prodajala kot eno od velikanskih zgodb o uspehu. Pred volitvami si takšne oddaje ne bi mogli zamisliti, saj je javna RTVS poskrbela za cenzuro oddaje.
Oddaja Tarča je v mesecih pred volitvami razkrila marsikatere nepravilnosti in sporne prakse delovanja nosilcev moči. Že pred prisluhi, ki so razkrili razvejanost korupcije v naši državi, so šokirala razkritja praks v krogu ljubljanskega župana Zorana Jankovića, ki velja za enega največjih političnih zaveznikov premierja Roberta Goloba. Poročali so, da ljubljanska občina “deluje kot država v državi”. V času, ko so se vse bolj pričele približevati volitve, je naenkrat odjeknilo, da bo oddaja Tarča odpadla.
Vodstvo “depolitizirane” RTVS je pričelo zavračati navedbe, da bi bili ustvarjalci oddaje utišani in da bi se od njih zahtevala sprememba vsebine. Kadrovsko odsotnost so izpostavili kot ključni razlog za to, da je oddaja odpadla. “Današnje oddaje ni izključno zaradi nepričakovane odsotnosti v ekipi, zaradi česar izvedba oddaje objektivno ni bila mogoča. Poudarjamo, da oddaja Tarča še nikoli ni bila odpovedana zaradi vsebine – in tudi tokrat ne”, so vztrajali. Da temu le ni tako, so razkrili ustvarjalci oddaje, saj so navedli, da je oddaja odpadla, ker jim nadrejeni niso dovolili pripraviti oddaje, kakršno so sprva načrtovali. Pisno pa so prejeli tudi opozorilo o mogočem ukrepanju zoper uredništvo, če bo oddaja taka, kot so jo načrtovali.
Marsikoga je tovrstno postopanje naravnost šokiralo. S kritikami zlasti niso skoparili v Združenju novinarjev in publicistov, kjer so ocenili, da ne pomnijo tolikšne podrejenosti javnega medija propagandnim potrebam vladajoče politike, in celo podali zahtevo, da vodstvo TV z direktorico Ksenijo Horvat in odgovorno urednico informativnih programov Polono Fijavž na čelu nemudoma odstopi. Čeprav so na RTVS dali vedeti, da zaupanja v to ekipo Tarče, ki so ga imeli vsa ta leta, nimajo več, je sama zase govorila nagrada Izbrana znamka zaupanja leta 2026, ki je bila izročena uredništvu in ustvarjalni ekipi oddaje Tarča v kategoriji medijev. Vodstvo jim je za nagrado čestitalo, a z ustvarjanjem novih oddaj je bilo očitno treba počakati, in sicer na čas po volitvah.
Po volitvah priznavajo, da je dolgotrajna oskrba nasedli projekt
Ob vrnitvi oddaje na male zaslone v prejšnjem tednu se je naenkrat izkazalo, da se ta vrača v nekoliko spremenjeni zasedbi. Potihoma so namreč zamenjali urednika oddaje Boštjana Kogovška in na njegovo mesto postavili voditeljico Eriko Žnidaršič. Drevi se bodo lotili reforme dolgotrajne oskrbe, v zvezi s katero so na javni televiziji nedavno zaključili, da gre za nasedli projekt. V napovedniku namreč piše: “Reforma na papirju – kaos v praksi: dolgotrajna oskrba brez odločb, brez izvajalcev, z neenakimi položnicami. Finančne matematike ministra za solidarno prihodnost zdravstvena blagajna ne bo zdržala. Koliko popravkov bo še potrebnih?” Da je konkretna reforma zgrešeno zastavljena, je bilo seveda marsikomu jasno že pred volitvami, a sedaj si pred tem ni več treba zatiskati oči, ker to ne more škoditi volilnemu rezultatu koalicijskih strank Golobove vlade.

S. K.
The post Tarča po volitvah o dolgotrajni oskrbi: “Reforma na papirju – kaos v praksi” first appeared on Nova24TV.
2 hours ago
27
![[Video] Kako mladi pravnik vidi izvedbo volitev?](https://nova24tv.si/wp-content/uploads/2026/04/Picture1-2.png)






![[Intervju] Dr. Gamulin: Če bi bil kritičen do desne opcije, bi isti mediji moje analize najverjetneje povzeli brez zadržkov](https://nova24tv.si/wp-content/uploads/2026/04/26_2_dr.-Niko-Gamulin_foto_arhiv-dr.-Nika-Gamulina-765x1024.jpg)




English (US)