Srbski študenti prekinili blokado javne televizije

5 hours ago 7
ARTICLE AD

Srbski študenti so se danes odločili, da bodo prenehali z blokado srbske javne radiotelevizije RTS, potem ko je bila izpolnjena njihova zahteva o začetku novega postopka izbora članov sveta organa za regulacijo elektronskih medijev REM, poroča srbska tiskovna agencija Tanjug. Blokada, ki je močno ovirala delo RTS, je potekala od sredine meseca.

Odbor za kulturo in informiranje srbskega parlamenta je nocoj sprejel odločitev o začetku novega postopka izbora članov sveta REM. Študenti so se kmalu za tem odločili prekiniti blokado RTS.

Blokado so pričeli 14. aprila zaradi nezadovoljstva s poročanjem javne televizije o njihovih protestih, ki jih organizirajo po smrtonosnem zrušenju nadstreška na železniški postaji v Novem Sadu 1. novembra lani.

Svet REM, ki nadzoruje delo elektronskih medijev in bi moral skrbeti tudi za izboljšanje kakovosti njihovih storitev in svobodo izražanja, ima devet članov. Med prijavljenimi kandidati jih izbere parlament. Država po navedbah časnika Danas nima sveta REM od 5. novembra. Marca letos, ko bi poslanci morali glasovati o članih sveta, je sedem kandidatov od potrebnih skupno 18 umaknilo kandidature. Kot razlog so navedli kršenje postopkov.

RTS je v času blokade oddajala okrnjen program. Javni servis je bil sicer že pred aktualnimi protesti redno tarča kritikov, ki so mu očitali preveliko naklonjenost vladajočim.

Read Entire Article