ARTICLE AD
Ruski predsednik Vladimir Putin je danes dejal, da bo Moskva preučila predlog Ukrajine o podaljšanju prekinitve ognja za preprečitev zračnih napadov na civilno infrastrukturo. Hkrati je Kijev obtožil, da uporablja te lokacije v vojaške namene. V nedeljo zvečer se je sicer iztekla velikonočna prekinitev ognja, ki jo je razglasila Rusija.
“Vse to je treba natančno preučiti, morda celo dvostransko. Vse bomo analizirali in sprejeli ustrezne odločitve,” je dejal Putin novinarjem ruske državne televizije glede predloga ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega.
Zelenski se je v soboto izrekel za to, da bi se 30-urna velikonočna prekinitev ognja, ki jo je razglasil Putin, nadaljevala tudi po veliki noči in bi trajala 30 dni. Putin jo je namreč razglasil samo do nedelje do polnoči po moskovskem času.
Zelenski, ki je bil sprva skeptičen do Putinove napovedi, je zatem sporočil, da je tudi Kijev pripravljen spoštovati velikonočno prekinitev ognja.
Obe strani sta sicer druga drugi očitali kršitve premirja. Tiskovni predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov pa je nekaj ur pred iztekom prekinitve ognja dejal, da Putin ni dal ukaza za njeno podaljšanje.
Putin je danes Kijev tudi obtožil, da kraje, na katerih stoji civilna instruktura, uporablja v vojaške namene, poroča francoska tiskovna agencija AFP.