STARINE, NOVO MESTO – Prometna nesreča na avtocesti pri bencinski črpalki Starine se za 49-letnega voznika tovornjaka ni končala le z globo zaradi povzročitve nesreče. Policisti so med postopkom odkrili še deset dodatnih kršitev, povezanih z delovnim časom in uporabo tahografa.
Nepravilno vključevanje v promet
Policisti so bili obveščeni o prometni nesreči na avtocesti pri bencinski črpalki Starine v smeri proti Novemu mestu. Po prvih ugotovitvah je nesrečo povzročil 49-letni voznik tovornega vozila, državljan Hrvaške, ki se je nepravilno vključeval v promet in trčil v osebni avtomobil, ki ga je vozila 50-letna voznica. Voznica se je v nesreči lažje poškodovala. Reševalci so jo oskrbeli na kraju dogodka in odpeljali v bolnišnico. Policisti so povzročitelju zaradi kršitve cestnoprometnih predpisov izrekli globo.
Med pregledom tahografa in spremljajoče dokumentacije so policisti ugotovili še deset kršitev določil Zakona o delovnem času in obveznih počitkih mobilnih delavcev ter o zapisovalni opremi v cestnih prevozih. Zaradi ugotovljenih nepravilnosti so vozniku izrekli dodatne globe, sankcionirana pa bo tudi pravna oseba.
Hudo poškodovan 16-letni motorist
Na območju Policijske uprave Novo mesto so policisti v sredo obravnavali tudi več drugih prometnih nesreč. Okoli 7. ure so bili sevniški policisti obveščeni o padcu motorista v naselju Brezovo. Po prvih ugotovitvah je 16-letni voznik zaradi neprilagojene hitrosti izgubil nadzor nad motorjem, padel in trčil v zaščitno ograjo. Hudo poškodovanega mladeniča so reševalci oskrbeli in odpeljali v bolnišnico. Policisti nadaljujejo z ugotavljanjem vseh okoliščin nesreče.
Pijan voznik povzročil trčenje
Okoli 14. ure so policisti na relaciji Smuka–Hinje obravnavali prometno nesrečo med dvema osebnima avtomobiloma. Po prvih ugotovitvah je 58-letni voznik vozil po levi strani vozišča in trčil v vozilo 72-letne voznice. Poškodovano voznico so reševalci odpeljali v bolnišnico. Policisti so ugotovili še, da je povzročitelj vozil pod vplivom alkohola. V litru izdihanega zraka je imel 0,51 miligrama alkohola. O njegovih kršitvah bodo z obdolžilnim predlogom seznanili sodišče.
Vlom v poslovni objekt v Trebnjem
Na področju kriminalitete so policisti obravnavali več kaznivih dejanj. V noči na 17. junij je neznanec na območju Trebnjega vlomil v poslovni objekt in iz blagajne ukradel približno 1.000 evrov gotovine. Na območju Loke v Novem mestu je storilec iz odklenjenega prtljažnika osebnega avtomobila odtujil fotoaparat znamke Canon. V Trebnjem pa je med 15. in 17. junijem nekdo poškodoval električno napravo javne razsvetljave in povzročil za okoli 2.000 evrov škode.
Policisti so okoli 23.30 posredovali tudi v Dobruški vasi v občini Šentjernej, kjer je pijan kršitelj motil javni red in mir. Pred prihodom policistov je kraj zapustil, zato nadaljujejo z zbiranjem obvestil in ugotavljanjem vseh okoliščin dogodka.
Na meji prijeli več tujcev
Na območju Policijske postaje Brežice so policisti izsledili in prijeli 37 tujcev, ki so nedovoljeno prestopili državno mejo. Med njimi so bili državljani Pakistana, Palestine, Bangladeša, Eritreje, Nepala, Irana, Sudana, Egipta in Jemna. Policijski postopki z njimi še potekajo.
Napisal: K. J.
Vir: PU Novo mesto
<p>The post Pri Starinah trčil v 50-letno voznico, ta je končala v bolnišnici first appeared on NaDlani.si.</p>

17 hours ago
24






English (US)