ARTICLE AD

Prevoz s helikopterjem iz Portoroža na državno proslavo v Beltince ni bil edini prevoz s helikopterjem, ki si ga je omislila predsednica republike Nataša Pirc Musar. Prvotno je bilo načrtovano, da bo s helikopterjem iz Portoroža in nazaj potovala tudi na današnjo otvoritev kmetijskega sejma v Gornji Radgoni, a je potovanje potem, ko so o njem začeli spraševati novinarji, odpovedala.
Kot je poročal Odlazkov Reporter, naj bi Pirc Musarjeva kot častna pokroviteljica danes odprla mednarodni sejem Agra v Gornji Radgoni. A je udeležbo tik pred zdajci odpovedala. Pri tem so v njenem uradu kot razlog navedli “neodložljivo osebno zadržanost”, ki pa je niso podrobneje pojasnili.
A najverjetnejši razlog bržkone leži v tem, da je Pirc Musarjeva načrtovala, da bo lahko na prireditev potovala s helikopterjem. Tokrat znova iz Portoroža, kjer je najbližje letališče hrvaški Istri, kjer dopustuje, do Gornje Radgone in nazaj. A je načrt padel v vodo potem, ko je v javnost prišel podatek o zlorabi helikopterja za potovanje v Beltince in se je očitno zbala še dodatnega revolta javnosti.
Po poročanju portala je imela namreč Pirc Musarjeva policijski helikopter za prevoz v Gornjo Radgono že rezerviran. Kot so povedali v njenem uradu tudi tokrat zaradi varnostnih razlogov, pri čemer pa tega, zakaj bi bila pot z avtomobilom varnostno bolj tvegana kot s helikopterjem, niso pojasnili.
Tega niso povedali niti na policiji. Tudi tokrat so se izgovorili, da ukrepov, s katerimi varujejo varovane osebe, ne morejo razkriti, saj gre zaradi učinkovite in varne izvedbe nalog policije za tajne podatke.
A. V.