Pia Babnik prvič letos v Top 10

1 day ago 12
ARTICLE AD

Slovenska igralka golfa Pia Babnik je zabeležila najboljšo uvrstitev v tej sezoni. Na turnirju evropske serije v Wollongongu v Avstraliji z nagradnim skladom 300.000 evrov je zasedla deveto mesto.

Za enaindvajsetletno Ljubljančanko je bil to četrti turnir v tej sezoni in drugi v Avstraliji. Prejšnji teden je bila 16., tako na Australian Women’s Classic kot ta teden na turnirju Ford Women’s NSW Open pa je vse kroge odigrala pod parom igrišča.

V Wollongongu je oddala seštevne kartice z rezultati 68, 70, 69 in zadnji dan 68 udarcev. Deveto mesto ji je prineslo dobrih 7000 evrov nagrade, v skupni razvrstitvi sezone pa je Babnik napredovala na 22. mesto.

Zmagala je novinka iz Anglije, 23-letna Mimi Rhodes, za katero je bil to šele četrti nastop na evropski turneji. Do prvega naslova v karieri in 45.000 evrov je prišla s skupnim rezultatom -17 (68, 62, 68, 69). Drugi dan je z 62 udarci postavila rekord igrišča.

“Sem še v šoku, saj zmage res nisem pričakovala. Trdo sem delala za ta uspeh. S prijatelji in družino si bom danes zagotovo privoščila kakšen kozarček penine v Sydneyju,” je dejal Angležinja.

Drugo mesto sta si razdelili domačinka Kirsten Rudgeley in Italijanka Alessandra Fanali, ki sta za zmagovalko zaostali dva udarca.

Članice evropske turneje se bodo zdaj preselile v Južnoafriško republiko, kjer čez deset dni sledita turnirja Joburg Ladies Open in Investec SA Women’s Open.

Read Entire Article