ARTICLE AD
Odkrita je bila delavnica s tonami zlata, ki je v lasti ene same države.
Neverjetna geološka najdba na Kitajskem, kjer je skupina strokovnjakov našla morda največje nahajališče zlata na svetu.
Zgodovinsko odkritje na Kitajskem
Do odkritja je prišlo v provinci Hunan in je bilo poimenovano nahajališče zlata Wangu. Po ocenah naj bi to nahajališče vsebovalo približno 1 000 ton čistega zlata in bi bilo vredno približno 83 milijard dolarjev.
Kakšne so značilnosti tega nahajališča zlata v Hunanu?
Preiskavo je opravil geološki urad regije, da bi poiskal nove vire globoko pod zemljo.
Analiziranih je bilo več žil, 40 jih je vsebovalo visoko koncentracijo zlata, v povprečju 138 gramov na tono kamnine. Treba je omeniti, da se nahajajo na globini približno 2 000 metrov, kar je zahtevalo zapleteno operacijo za njihovo pridobivanje.
Vpliv odkritja zlata v Hunanu na svetovno proizvodnjo zlata
To odkritje krepi prevlado Kitajske v svetovni industriji zlata. Samo leta 2023 je država izkopala 370 ton zlata in tako vodila pred tradicionalnimi velesilami, kot so Avstralija, Rusija in Kanada.
Obseg novega nahajališča v Hunanu jim daje konkurenčno prednost in obeta povečanje domače proizvodnje v prihodnjih letih.
Okoljska tveganja intenzivnega pridobivanja zlata
- Nenadzorovano povečanje rudarske dejavnosti: možnost, da se najde več rudnin, lahko sproži pretirano in neustrezno urejeno širjenje rudarstva.
- Sprememba lokalnih ekosistemov: intenzivno rudarjenje bi lahko negativno vplivalo na naravne habitate, kar bi prizadelo tako floro kot favno.
- Onesnaževanje vode: pri rudarskih postopkih se lahko sproščajo strupene snovi, ki onesnažujejo reke, jezera in podzemne vodonosnike.
- Poslabšanje kakovosti zraka: emisije in prah, ki nastajajo pri rudarskih dejavnostih, lahko vplivajo na ozračje in zdravje ljudi.
- Izguba gozdnih površin: krčenje gozdov zaradi rudarskih dejavnosti lahko ogrozi biotsko raznovrstnost in pospeši podnebne spremembe.
- Dolgoročno okoljsko neravnovesje: pomanjkanje trajnostnih politik lahko povzroči nepopravljivo škodo ekološkemu ravnovesju v regiji.
To težavo smo že rešili:
- Zlata kepa „Zlata lepotica“: Avstralski zaklad iz leta 1979 gre na dražbo
- Elektronska naprava, ki jo vsi zavržemo, vsebuje 450 miligramov 22-karatnega zlata
- Upokojenec na svojem zemljišču odkrije nahajališče redkih zemelj, država pa v 48 urah izda odločbo o zaplembi
The post Odkrita skrita delavnica s tonami zlata v lasti enega naroda appeared first on Little Saturday.