Nadaljevanje zeleno-bele tradicije, po osvojenem naslovu slovo trenerja

1 day ago 18
ARTICLE AD
Nadaljevanje zeleno-bele tradicije, po osvojenem naslovu slovo trenerja

Španski strateg Victor Sánchez, kot kaže, v sezoni 2025/26 ne bo trener ljubljanske Olimpije. Devetinštiridesetletnik je s klubom imel podpisano pogodbo do konca minule sezone, a do podaljšanja očitno ne bo prišlo.

Kot poroča Sportklub se trener in vodstvo zeleno-belih niso uspeli dogovoriti o finančnih pogojih za morebitno nadaljnje sodelovanje. Sánchez je Olimpijo popeljal do novega naslova državnega prvaka, klub pa je povedel tudi v konferenčno ligo oziroma z njim prezimil v Evropi ter se uvrstil v zaključne boje. S tem je seveda izdatno napolnil tudi klubsko blagajno ljubljanskega prvoligaša. Ob odličnih rezultatih Špancu donosnih trenerskih ponudb v tem poletju prav gotovo ne bo manjkalo.

Toda pri Olimpiji bodo očitno nadaljevali s tradicijo, da bodo po osvojenem naslovu ponovno morali iskati novega trenerja. Sánchez bo že tretji takšen trener v nizu. Od uvrstitve kluba med slovensko prvoligaško elito v sezoni 2009/10 so se v Stožicah štirikrat razveselili naslova državnih prvakov. Leta 2016 je klub do zvezdice popeljal Rodolfo Vanoli, ki je poletje nato sicer preživel na klopi zmajev, a je v naslednji sezoni zdržal le do avgusta. Dve leti kasneje je Olimpijo do dvojne krone popeljal Igor Biščan, toda takratno vodstvo kluba z Milanom Mandarićem na čelu se s Hrvatom ni dogovorilo za nadaljevanje sodelovanja. Leta 2023 je dvojno krono z Olimpijo osvojil tudi Albert Riera, in jo ob neuspelem dogovoru s sedanjim vodstvom po koncu sezone tudi zapustil. 

The post Nadaljevanje zeleno-bele tradicije, po osvojenem naslovu slovo trenerja appeared first on Slovenski nogometni portal.

Read Entire Article