ARTICLE AD
Po podatkih NIJZ ima pri nas 15 odstotkov ljudi težave z alergeni, kot so prah, cvetni prah in drugi dražilci. V pomladnih mesecih se v zraku močno poveča delež alergenov, ki sprožajo alergijske reakcije oziroma spomladanske alergije. Po drugi strani že slaba kakovost zraka v notranjih prostorih lahko vodi do zdravstvenih težav, kot sta astma in alergije. Vsakodnevne aktivnosti, kot so kuhanje, tuširanje in čiščenje, povečujejo vlažnost zraka, kar lahko povzroči nastanek plesni in pršic, katerih izločki lahko sprožijo alergijske reakcije.
Prezračevanje pomaga proti alergijam tako, da iz zraka v notranjih prostorih samodejno odstranjuje vlago, škodljive snovi, kot so plesen in iztrebki pršic, ter odvečni CO₂. S tem preprečuje nastanek plesni in zmanjšuje prisotnost alergenov v zraku, kar pomembno prispeva k bolj zdravemu in čistejšemu bivalnemu okolju, še posebej za ljudi, občutljive na alergije.
»Z učinkovitim prezračevalnim sistemom ste lahko prepričani, da je kakovost zraka v vašem domu vedno takšna, kot mora biti. Ne glede na to, ali delate, počivate ali se tuširate, bo vaš prezračevalni sistem samodejno in učinkovito odstranjuje škodljive snovi, vlago in CO₂. To pa pomeni več udobja, več trajnosti in predvsem več zdravja za vas, vašo družino in vaš dom,« pojasnjuje Gorazd Copek, direktor podjetje Rolab.
Energetska učinkovitost, a ne na račun slabega zraka
Današnje hiše niso več takšne, kot so bile nekoč. Sodobna arhitektura stremi k čim večji energetski učinkovitosti, zrakotesnosti in uporabi velikih steklenih površin, ki prepuščajo naravno svetlobo. Zaradi dobre izolacije in tesnjenja je naravno kroženje zraka močno zmanjšano, kar pomeni, da je prezračevanje postalo nujen del načrtovanja zdravega doma.
Z rešitvami naravnega prezračevanja Rolab in RENSON® je v izbranih prostorih svež zrak vse dni v letu, tudi ob odsotnosti stanovalcev. Vse to z elegantnimi in estetskimi, prostemu očesu komaj vidnimi rešitvami nad okenskim profilom, ki lahko delujejo brez elektrike elektrike in s tem zagotavljajo tudi maksimalno stroškovno učinkovitost.
Preprosta in praktična je tudi montaža, saj v nasprotju centralnim sistemom prezračevanja ne zahteva »razbijanja«. Omogočeno je tudi povezovanje na zunanje sisteme za nadzor stavbe, s t.i. sistemi pametnih hiš.
The post Manj alergij, več svežega zraka appeared first on ZAupokojence.si.