ARTICLE AD BOX
Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi petega kroga srednjeevropske lige v gosteh premagale ekipo Marina Kaštela s 3:0 (16, 14, 20). V soboto se bodo ob 19. uri, v Kopru v šestem krogu modre skupine Sportklub prve odbojkarske lige za ženske pomerile z Ankaranom.
Marina Kaštela – Calcit Volley 0:3 (-16, -14, -20)
Kaštel Stari – Mestna dvorana, gledalcev 50, sodnici: Mitrović, Simonovska (obe Črna gora).
Marina Kaštela: Ćubelić 5, Županić (L), Roso 5, Francetić 1, Ćavar (L), Gilfillan, Zokić 6, Bečić 6, K. Zdilar, Popić 1, Kojundžić 2, J. Zdilar 2, Vranković 8. Trener: Goran Jahura.
Calcit Volley: Špoljarič (L), Rituper 9, Topič 6, Grbavica 20, Šen 6, Najdič, Boisa 9, Gojak (L), Pucelj 3, Čižman 6. Trener: Bruno Najdič.
Kamničanke so morale hitro pozabiti na sobotni poraz v derbiju državnega prvenstva, ko jih je v Mariboru s 3:2 premagala OTP banka Branik. Čeprav je bila za njimi dolga pot v Kaštel Stari, ki je okoli 20 km oddaljen od Splita, jih to ni oviralo, da so v zadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige v 65 minutah premagale domačo Marino. Z zmago so samo potrdile prvo mesto po rednem delu tekmovanja, s kom pa bodo igrale na zaključnem turnirju v polfinalu, bo znano po jutrišnji tekmi med Dinamom in Mariborčankami, ki bo v Zagrebu.
Že v prvem nizu so kamniške odbojkarice, pri katerih je vlogo podajalke tokrat opravljala Tina Topič, potrdile svojo premoč. Po dveh lastnih napakah domače ekipe so povedle z 2:0, nato pa vodile do konca niza. Z asom Mike Grbavice so že pred sredino niza domačinkam pobegnile na 10:4, po novem asu, tokrat Topičeve pa na 16:8. Visoko vodstvo Kamničank ni uspavalo, niz pa je končala Naja Boisa.
V drugem nizu je na klopi ostala še Maša Pucelj, Sara Hutinski, ki ima težave s poškodbo, je ostala doma, vendar se to v igri slovenskih državnih in pokalnih prvakinj ni poznalo. Na servis Topičeve in z napadom Neje Čižman so povedle s 3:0, in čeprav so jih domačinke z blokom Tee Kojundžić na peti točki ulovile, so tudi ta niz gladko dobile. Do odločilne prednosti so prišle na servis Boise, ki je z asom svoji ekipi zagotovila sedem točk prednosti (15:8). Po njenem bloku je bilo že 21:11, prav tako pa je dosegla tudi zadnjo točko v drugem nizu.
Najbolj izenačen je bil tretji niz, v katerem so Kaštelanke povedle z 2:0, vendar je bilo njihovo veselje kratkotrajno. Boisa je izid na četrti točki izenačila, po uspešnem napadu Lare Rituper pa so Kamničanke prišle do treh točk prednosti (8:5). Sredi niza je bilo po uspešnem napadu Asje Šen 13:7, po bloku Topićeve pa 21:14. Zadnjo točko na tekmi je dosegla Grbavica, ki je bila z 20. točkami tudi najbolj učinkovita igralka tekme.
Besedilo: Miha Štamcar, fotografija: Jan Uršič