KRATKI TEST MG HS: Ko je udobje daleč na prvem mestu

1 day ago 10
ARTICLE AD

Če je udobje na prvem mestu, vam je všeč, da vas avto do solza nasmeje ter ste mu pripravljeni spregledati ležernost in porabo, potem vas utegne MG celo presenetiti.

Začel bom kar z zvrhanim košem smeha. Oziroma bilo bi smešno, če ne bi bil simptom brezbrižnega odnosa, ki nam zna še zelo zagreniti življenja v prihodnjih desetletjih. Četudi so prevajalniki in algoritmi umetne inteligence napredovali, to še ni razlog, da jim zlahka prepustiš prevod uporabniškega okolja, ne da bi rezultat dodobra preveril. Nihče, ki razume naš jezik in se mu obenem vsaj približno nekaj sanja o avtomobilih, tega ni storil. Če bi preverjali prevode, potem ne bi pisalo »Skupno Nakopičeno« za prevožene kilometre, »Klimat« namesto klimatska naprava ali klima in »Moda« namesto način, da »Potniške zračne torbe« niti ne poskušam prevesti. Kje so našli »zdravstveni dom« (za prikaz tlaka v pnevmatikah), pa je že onstran meje imenovane adijo pamet! Zahteva države, da je sistem preveden, ne pomeni, da je dovoljeno mrcvarjenje jezika do onemoglosti!

Motor1,5 GDI, 125 kW (170 KM), 175 Nm
ZmogljivostiNajvečja hitrost 195 km/h; 9,6 sekunde od 0 do 100 km/h
Menjalnik7-stopenjski samodejni menjalnik, sprednji pogon
Poraba na testu (uradna)8,1 l na 100 km (7,6 l)
Prtljažni prostor507 – 1.484 l
Dimenzije (medosna razdalja)4.655 x 1.890 x 1.664 mm (2767 mm)
Masa praznega vozila1.600 kg (največja dovoljena 2.075 kg)
Vleka750 kg / 1.500 kg z zavorami
Cena testnega vozila31.990 € z vključenim dodatnim popustom (konfigurator)

Marsikaj mi je bilo pri tem avtomobilu všeč, a me je obenem tudi marsikaj nerviralo. Zunanjost gotovo ne. Prijetno sodobna in uglajena daje občutek, da je vozilo občutno dražje, kot je v resnici. Podobno je z notranjostjo. Ni samo prostorna, temveč so podrobnosti povsod dodelane. Morda celo preveč. Ne gre zgolj za lepo spojena zaslona z dobrima 31-centimetrskima diagonalama, temveč za s šivi zaključene robove na sedežih in armaturni plošči ter nasploh uporabo na videz bolj prefinjene plastike. Potniki zadaj imajo ob dovoljšnem prostoru za noge naslonjalo za komolce s predalčki, ko navzdol premaknete naslonjalo srednjega sedeža. Žal se tam ne skriva luknja v prtljažnik, ki je v našem kulturnem okolju nadvse uporabljena za prevoz smuči. Zadnja klop je deljena po načelu dveh in ene tretjine, kar ravno tako ni najboljše.

Glede varnostne opreme in delovanje infozabavnega sistema seveda imam nekaj pripomb. Radijski sprejemnik mi je povzročal kar nekaj izzivov. Ne razumem, težavo sem že srečal, torej ni vezana zgolj na MG, da je izbrana digitalna radijska postaja (DAB) občasno takoj po zagonu avtomobila pričela delovati, medtem ko sem bil v približno slabi polovici primerov prisiljen prej na zaslonu pritisniti ikono za predvajanje (»play«). Prilagodljivi ohranjevalnik hitrosti, ohranjanje voznega pasu, samodejne dolge luči deluje dobro, opozarjanje na prekoračitev hitrosti je na kakovostni ravni drugih proizvajalcev (prej slabo kot dobro), a opozorilnik na utrujenost s tipalom v sprednjem levem stebričku, pogosto opozori na utrujenost, čeprav nisi za volanom niti pol ure. Za razliko od drugih modelov avtomobilov MG tokrat nisem imel težav z razumevanjem in uporabo gumbov na volanskem obroču in očitno je tudi, da so dodobra prevetrili uporabniško okolje. To še vedno ne omogoča prav veliko poosebljenja, a je lepše in razumljivejše v primerjavi s prejšnjimi različicami. Zanimivo je, da so pred voznika namestili enako velik zaslon (v vlogi instrumentne plošče), čeprav je zaradi omejenih podatkov pogosto videti prazen.

MG je na vozilo namestil štiri kamere, ki ob prikazu okolice na sredinskem zaslonu za pomoč pri parkiranju poskrbijo za ohranjanje voznega pasu, zaznavanje mrtvih kotov in zaviranje v sili. Glede na velikost vozila seveda ne bi škodoval sistem samodejnega parkiranja. Ponovno bom pohvalil parkirna tipala. Čeprav za odtenek pretiravajo glede dejanske nevarnosti, ko smo še daleč od dejanske ovire, vsaj niso pretirano glasna.

Glede na podatke o moči in navoru sem pričakoval bolj dinamično vozilo, kot je to dejansko. Ponovno se mi je zgodilo, da sem se spraševal (predno sem preveril), ali je motor dizelski ali bencinski. Po pritisku na stopalko za plin, tega nisem mogel jasno ugotoviti. Žal tega ne mislim pozitivno. Da ne bo pomote. Lepo pelje, podvozje je na udobni strani, a ne spet toliko, da bi se zibal kot ladja, ko zapelje v luknjo ali preko hitrostnih ovir. Pogrešal pa sem živahnost. Nekaj več dinamike, nekaj več poskočnosti namesto udobne ležernosti, ki še najbolje opiše vozne občutke. Takšen je vsaj moj občutek! MG HS nima voznih načinov zgolj možnost nastavitve odzivnosti volana, vendar nisem ravno občutil veliko razlik med njimi. Nekaj več življenja da motor iz sebe v športnem načinu menjalnika, a ne morem govoriti o užitkih, ki jih tozadevno nudijo nekateri drugi avtomobili. Oziroma se ne morem znebiti občutka, da bi izbrani pogon nujno potreboval nekaj pomoči hibridnega sklopa. S stališča moči in porabe. Hibrida in celo priključnega hibrida še pričakujejo.

HVALIMO:
  • Prostoren in udoben
  • Dober nabor opreme za zahtevano ceno
  • Zaslona pred voznikom in v sredini
  • 360-stopinjska kamera (4 kamere)
  • Zvočna izolacija kabine
GRAJAMO:
  • Prevodi uporabniškega vmesnika v slovenski jezik
  • Vozna dinamika
  • Izzivi z delovanjem radia
  • Negospodarna poraba
  • Ne najboljše podvozje

The post KRATKI TEST MG HS: Ko je udobje daleč na prvem mestu appeared first on Tehnozvezdje.

Read Entire Article