Kje so nevladniki in politiki levega pola, ko je treba zaščititi navadnega državljana?

5 hours ago 9
ARTICLE AD

Ko se med žrtvami znajde navaden državljan, se marsikdo povpraša, kje so nevladne organizacije, da bi na ves glas opozorile na krivico, ki se dogaja. Prav to se je zgodilo v primeru nedavnega napada Romov na ostarelega kmeta – o nevladnih organizacijah namreč ni bilo ne duha ne sluha.

Naj spomnimo – na začetku tega tedna je novinar Luka Svetina javnost obvestil o napadu Romov na 72-letnega A. Čemažarja. “Včeraj so v Ježici trije Romi iz družine Strojan brutalno pretepli 72-letnega A. Čemažarja. Na svoji zemlji je obiral plevel. Do 2. ure zjutraj je bil na urgenci: počena ličnica, hude podplutbe očesa. Družina je zgrožena – leta jim kradejo krompir, zajce, kokoši, nič se ne zgodi,” je ta namreč ta v sredo zapisal na družbenem omrežju X.

V zvezi z napadom se je z ganljivim zapisom na družbenih omrežjih oglasila tudi nečakinja napadenega kmetovalca: “To je moj stric Tone, pri katerem sem preživela polovico otroštva, danes pa gojim do njega spoštovanje, ki se prenaša na vsakega kmeta. Ne poznam človeka, ki dela več kot Tone. Pa s tem ne mislim dela v pisarni pod klimo, ampak dela od 5.00 zjutraj v hlevu, nato pa v vročini na polju vse do večera. Nikoli ga nisem slišala reči žale besede, kaj šele, da bi se pritoževal. Tone je bil v torek na polju brutalno pretepen s strani Romov. Nič hudega sluteč je po dolgem sušnem obdobju opazoval pridelek, ko so mu 3 Romi razbili lobanjo, zlomili ličnico in ga prebrcali.”

V nadaljevanju je navedla, da od rojstva živi v Klečah. “Leta 2006 so bili v naše konce priseljeni Romi. Od takrat naprej moj oče vse zaklepa. Zaklepa lopo z orodjem. Zaklepa kokoši. Če kdo slučajno kaj čez noč ‘pozabi’ zunaj, naslednje jutro ni več pozabljeno. Naslednje jutro je izginulo,” je izpostavila in dodala, da včasih potarna, da z njiv izginja zelenjava, da kradejo kokoši, zajce, a da je mnogim, ki tega ne doživljajo, le v posmeh. “Tak posmeh zadnjih nekaj dni kaže naš minister in zatrjuje, kako policija budno spremlja naše vasi in omogoča varnost,” je izpostavila in med drugim dodala, da bodo od sedaj na mestu, kjer ima njen stric njivo, očitno preizkušali spretnosti samoobrambe.

Foto: Luka Svetina

Nevladnih organizacij in levih oblastnikov situacija ne gane
Kot kaže ne dogodek ne nečakinjine besede ne ganejo nevladnih organizacij, saj ni nikakršnega glasnega protesta. “Me kliče danes zjutraj sin pretepenega kmeta, Filip, in pravi: ‘Luka, kje so ob vsem skupaj nevladne organizacije? Zakaj se ob sistematičnem nasilju nad Slovenci ne oglasijo? Zdaj mi je jasno, da se oglasijo samo, ko so plačani za to,'” je novinar Svetina navedel v današnji objavi na omrežju X.

Nevladne organizacije so rade glasne, ko se bližajo volitve ali kakšen referendum, na katerem se borijo za interese svojih političnih somišljenikov. Če bi želele dokazati, da so kritike na račun njihovega dela povsem neupravičene, bi se morale z glasno kritiko zavzeti za državljanke in državljane, ki jih ustrahuje manjšina! Videti je namreč mogoče, da je vladajoča oblast že zdavnaj izgubila kompas in se ukvarja sama s sabo, ko pa kaj počne, v glavnem povzroča škodo. Ko si “zlizan” z oblastjo, najbrž ni mogoče pričakovati česa drugega. Seveda obstajajo tudi nekatere nevladne organizacije, ki odstopajo od omenjene prakse, a te, ki so medijsko najbolj prepoznavne, kot sta Inštitut 8. marec in konglomerat nevladnih organizacij Glas ljudstva, bi lahko bolj “pritisnile” na vladajoče, če bi seveda hotele pomagati navadnim državljanom.  
Foto: Vlada RS

“Pri spodnjih revežih ne bo nobenih izjav podpore predsednika vlade RS ali predsednice republike. Nobenih pisem NVO, intelektualcev, medijev o sovraštvu v družbi. Navadni ljudje smo in bomo prepuščeni sami sebi,” je zgovorno opozoril politični analitik Mitja Iršič in dodal, da je politična elita tako daleč od nas kot nekoč fevdalci od svojih podložnikov. Tudi levi politični pol se namreč rad spreneveda, ko pride do ogrožanja varnosti navadnih državljanov, še zlasti, če so med nasilneži pripadniki manjšin, kot so Romi ali migranti. Se res kdo še čudi dejstvu, da se državljani pogosto počutijo kot drugorazredni v lastni državi?!

A. H.

The post Kje so nevladniki in politiki levega pola, ko je treba zaščititi navadnega državljana? first appeared on Nova24TV.
Read Entire Article