ARTICLE AD BOX
Spoštovanje pravne države in pravic vseh posameznikov, tudi tistih, ki se znajdejo pred sodiščem, je temelj naše demokratične ureditve in pravne države, je po zboru podpornikov Janeza Janše pred sodiščem v Celju dejala ministrica Andreja Katič. “Politiki smo prvi, ki moramo biti zgled pri spoštovanju pravne ureditve in neodvisnosti sodstva,” meni.
Ministrica za pravosodje Katič se je o današnjem dogodku pred celjskim sodiščem pogovarjala s predsednikom vrhovnega sodišča Miodragom Đorđevićem, so sporočili s pravosodnega ministrstva. Strinjala sta se, da opozorila o spoštovanju pravne države, neodvisnosti sodstva in strpnega dialoga žal vsakič znova naletijo na gluha ušesa.
“Vse izjave, ki spodbujajo sovraštvo, delijo družbo in zastrupljajo politični prostor, so nesprejemljive. Takšna dejanja ne le ogrožajo temeljne vrednote naše družbe, ampak tudi spodkopavajo zaupanje v naše pravosodje,” so na ministrstvu povzeli besede ministrice.
Neodvisnost sodstva je po njenih besedah ključnega pomena za ohranjanje pravičnosti in stabilnosti slovenskega pravnega sistema. Vse poskuse njene erozije je treba zavrniti, saj so v nasprotju z osnovnimi vrednotami, na katerih temelji Slovenija kot pravna država, je poudarila.
Ministrica ponovno poziva vse politične akterje, da ravnajo odgovorno, spoštujejo vlogo sodstva in se vzdržijo vsakršnega spodbujanja sovraštva, so še sporočili z ministrstva.
Po današnjem sojenju prvaku SDS Janezu Janši zaradi domnevno spornih poslov z zemljišči v Trenti je pred zgradbo celjskega sodišča potekal zbor njegovih privržencev, ki so napolnili Prešernovo ulico in protestirali proti po njihovem mnenju “skorumpiranemu slovenskemu sodstvu”. Kot je dejal Janša, gre za začetek upora proti krivosodju.