ARTICLE AD
Medtem, ko so mnogi (celo volivci Svobode) razočarani z delovanjem vlade, ki jo vodi Robert Golob, se v ozadju že nekaj časa v slovenskih medijih pospešeno ustvarja njegov nadomestek. Nekako tako kot pred tremi leti, ko je bil Golob nadomestek Marjana Šarca, on pred tem nadomestek Mira Cerarja in on pred tem nadomestek Zorana Jankoviča. Vse tako kaže, da bodo strici v ozadju naredili vse, da bo Vladimir Prebilič drugo leto nadomestek Goloba. Na znam si drugače razlagati dejstva, da Prebilič praktično že dve leti, zadnje leto pa sploh, dobesedno vsakodnevno »skače« ven iz vsake škatle. Vidi se, da strici v ozadju pri nas še vedno odločajo, komu je treba v naših medijih dati dovolj prostora, da postane še bolj prepoznaven. Ugotovili so (kar ni bilo težko) namreč, da z Golobom ni nič.
Ko govorim o medijih, seveda mislim na javno RTV, kjer se Prebilič znajde skoraj v vsaki drugi Tarči, pogosto je gost tudi v informativnih oddajah na Pop TV, da ne govorim, da je priljubljen tudi v drugih medijih, ki so precej nagnjeni v levo. In to ravno Prebilič, ki je praktično brez evropskih izkušenj. Nenazadnje je dolga leta deloval v lokalni politiki. A kljub vsemu je vedno komentator svetovne, evropske politike in zadnje čase, ko že tudi sam pravi, da se vse bolj nagiba k temu, da bo kandidiral na naslednjih državnozborskih volitvah, tudi notranje politike. Saj ponavadi sicer ne pove veliko. Igra kot pred njim drugi novi obrazi predvsem všečno. Pove to, kar pravzaprav strici v ozadju od njega pričakujejo. Verjetno so spoznali, da bo Golob »prekratek« za ponovno mandatarstvo in da bi bil lahko ravno Prebilič tisti, ki bi sestavil podobno obarvano vlado nagnjeno v levo. Z Golobom ali brez njega. Za strice v ozadju ugodneje, kot da bi vlado uspelo sestaviti Janezu Janši.
Medtem pa se prvaka opozicijskih strank, SDS in NSI, po X-su še vedno zbadata ali prepirata o stvareh, za katere sem že parkrat napisal, da bi bilo pametneje, da bi se o vseh morebitnih zamerah ali antipatijah pogovorila na štiri oči brez javnosti. Ravno danes sem prebral odličen intervju v Večeru z nekdanjim ministrom Janševe vlade Jernejem Vrtovcem, ki je mnogo spravljivejši in za razliko od strankarskega šefa Mateja Tonina ne zavrača morebitnega sodelovanja v vladi, ki bi jo vodil Janez Janša. Kar je pametno in povsem na mestu. Vlado naj poskuša sestaviti prvak tiste stranke, ki bo na volitvah dobila največ glasov volivcev. Napovedi kažejo, da bo to Janševa SDS. Šele potem, če Janši oziroma SDS ne bo uspelo sestaviti vlade z zadostno podporo v Državnem zboru, je čas za iskanje neke druge vlade oziroma drugega mandatarja. Ne pa da se gredo že vse od ustoličenja Golobove vlade na desni sredini javno igro izključevanja.
Ravno zaradi nesposobne Golobove vlade je treba na desni sredini strniti vrste in narediti vse, da do ponovitve take vlade, kot jo imamo sedaj, ali podobne avanture s Prebiličem, ne pride. Sinergijo in nek dogovor o predvolilnem sodelovanju je potrebno poiskati pri vseh strankah, ki so kritične do aktualne vlade. To so po izjavah sodeč obe omenjeni opozicijski stranki, pa Logarjevi Demokrati, zunajparlamentarna SLS, pa Ruparjevi upokojenci, Lotričeva ekipa… Zelo malo verjetno je, da bi se Prebiličeva stranka ali ekipa, če bi bila jeziček na tehtnici, ali iti v vlado z Golobovo Svobodo ali z Janševo SDS, odločil za slednjo. Morebiti pa.
The post Kako se spet ustvarja nadomestek appeared first on Slovenec.