Janez Mohorčič prejel Bloudkovo plaketo

2 hours ago 3
ARTICLE AD BOX

Bloudkovo plaketo za leto 2024, najvišje državno priznanje za dosežke v športu, je za življenjsko delo prejel Janez Mohorčič, upokojeni profesor športne vzgoje, ki je dolga leta poučeval naše dijakinje in dijake novomeške gimnazije.

Janez Mohorčič je številne mlade prvič popeljal na planinske ture, smučarske in plavalne tečaje, kjer je s svojo predanostjo krepil ne le športne sposobnosti, temveč tudi ljubezen do gibanja in narave.

Njegova zagnanost pa se ni ustavila pri šolskih dejavnostih. V zgodovino dolenjskega in slovenskega športa se je zapisal kot neutruden odbojkarski trener in sodnik, ki je s svojim delom pustil neizbrisen pečat na športni sceni.

Prejem Bloudkove plakete je priznanje za njegovo dolgoletno predano delo, ki je navdihnilo generacije mladih in pomembno prispevalo k razvoju športa v Sloveniji.

Foto: P. Centa
Read Entire Article