ARTICLE AD
Nekdanji minister Žiga Turk je izrekel ostro opozorilo o namerah leve koalicije v Sloveniji: “Če bi Levica+Svoboda mogli, bi iz Slovenije napravili natančno to, kar sta Chavez in Maduro iz Venezuele.”
V luči dramatičnih dogodkov v Venezueli, kjer so ameriške sile v zadnjih dneh aretirale Nicolása Madura, je Žiga Turk v izjavi dneva izpostavil vzporednico z domačim političnim prostorom.
Po njegovem mnenju sedanja vladna koalicija še nima dovolj moči za popolno preobrazbo Slovenije po vzoru venezuelske “bolivarske revolucije”, ki je bogato državo privedla v hiperinflacijo, povzročila množično emigracijo in popoln gospodarski kolaps. A če bi dobili še en polni mandat, bi po Turkovem prepričanju lahko šli po isti poti – centralizacija oblasti, dušenje svobodnih medijev, uničevanje zasebne lastnine in uvajanje socialističnih eksperimentov, ki so Venezuelo spremenili v eno najrevnejših držav Amerike.

Turkovo primerjavo dodatno poudarja trditev nekdanjega predsednika vlade Janeza Janše, ki je opozoril, da je stranka Levica nastala s pomočjo Chávezovega veleposlaništva v Ljubljani. Danes, ko Venezuela doživlja končni zlom socialističnega režima, pa se po mnenju Turka kaže, kaj bi lahko čakalo Slovenijo, če bi levi radikalci dobili neovirano oblast.
“Nista še” je izjavo zaključil Turk. Po njegovem prepričanju ima Slovenija še čas, da preprečimo podobno usodo, kot jo je doživela Venezuela pod Chávezem in Madurom. Vprašanje pa je, ali ga bo Slovenija slišala dovolj glasno.
A. H.
The post [Izjava dneva] “Če bi Levica+Svoboda mogli, bi iz Slovenije napravili natančno to, kar sta Chavez in Maduro iz Venezuele.” first appeared on Nova24TV.
16 hours ago
19









English (US)