Huda nesreča v Kočevju! Voznik na prehodu izsilil peško, ta huje poškodovana

1 hour ago 24
ARTICLE AD

Policijska uprava Ljubljana je sporočila, da je operativno-komunikacijski center v zadnjih 24 urah prejel 660 klicev. Od tega je bilo 216 interventnih dogodkov, 47 primerov kriminalitete, 64 kršitev javnega reda in miru ter 56 primerov prometne varnosti.

Val vlomov po Ljubljani in okolici

V Grosuplju je storilec vlomil v hišo, preiskal prostore in odtujil denar ter nakit. Lastnika je oškodoval za približno 5000 evrov. Na območju Ribnice je neznani storilec vlomil v poslovni objekt in ukradel denar ter tobačne izdelke, škoda znaša okoli 1000 evrov. V Logatcu je bilo vlomljeno v prodajni prostor, od koder so bili odtujeni tobačni izdelki v vrednosti več tisoč evrov. Policisti nadaljujejo z aktivnostmi za izsleditev storilcev.

Policija poroča o drzni tatvini v zasebnem domu na Viču. Eden izmed storilcev se je predstavil kot delavec telekomunikacijskega podjetja in zamotil oškodovanko, medtem pa je drugi storilec iz hiše odtujil denar. S kraja sta se odpeljala v sivo-rjavem Renaultu Meganu. Policija opozarja, da so žrtve takšnih kaznivih dejanj pogosto starejši občani, storilci pa delujejo prefinjeno in izkoriščajo njihovo zaupanje. Občanom svetujejo previdnost pri nenapovedanih obiskovalcih.

 ShutterstockFoto: Policija Vir: Shutterstock

Huda prometna nesreča v Kočevju

Nekaj pred 17. uro je na Kolodvorski cesti v Kočevju prišlo do hude nesreče med voznikom osebnega vozila in peško. Voznik je na prehodu za pešce izsilil prednost peški, ki se je v trčenju huje poškodovala. Policisti so opravili ogled kraja nesreče in nadaljujejo zbiranje obvestil.

Okoli 19. ure je na Dunajski cesti prišlo do trčenja med voznikom električnega skiroja in peško. Preizkus alkoholiziranosti je pri vozniku skiroja pokazal 0,79 mg alkohola v izdihanem zraku. Zaradi alkohola in neprilagojene hitrosti je povzročil nesrečo, v kateri se je lažje poškodoval. Policisti vodijo prekrškovni postopek.

Trčenje zaradi vožnje v križišče pri rdeči luči

Na Zaloški cesti sta trčili dve osebni vozili, ker je voznica zapeljala v križišče pri rdeči luči. Obe voznici sta v nesreči utrpeli lažje poškodbe. Policija vodi prekrškovni postopek. Policisti so posredovali v 17 primerih kršitev javnega reda in miru, od tega 13-krat na javnih krajih. Prav tako so obravnavali dva posameznika, ki sta nezakonito prečkala državno mejo.

Napisal: K. J.

Vir: Policijska uprava Ljubljana, Freepik

The post Huda nesreča v Kočevju! Voznik na prehodu izsilil peško, ta huje poškodovana first appeared on NaDlani.si.

Read Entire Article