GTA VI bo stal 80 dolarjev

2 hours ago 15
Rockstar Games je ob začetku predprodaje igre Grand Theft Auto VI razkril, da bo igra stala 80 dolarjev v običajni različici, medtem ko bo dražja verzija (Ultimate Edition) z nekaj dodatnimi vsebinami stala 100 dolarjev. Fizična verzija, torej v škatli, bo na voljo od 12. novembra, sama igra pa izide 19. novembra. A fizična verzija v škatli bo bolj ali manj prazna škatla. V njej ne bo nobenega ploščka z igro, temveč zgolj koda za prenos s spleta. To je slaba novica za vse kupce, ki bi si res želeli lastiti igro, ne le licence za igranje, ter tudi za dolgoročno hranjenje, predvsem pa vzpostavlja škodljiv zgled. Večina iger se sicer že danes proda digitalno, po nekaterih podatkih več kot 90 odstotkov. Številne konzole, kot so PlayStation Pro, Xbox Series S in Steam Machine, sploh nimajo več reže za fizične medije. Prednosti digitalne distribucije obstajajo in jih ne gre zanikati. Kadar pa je to edina možnost lastništva, postanejo pomanjkljivosti izrazitejše. Iger ni mogoče enostavno prodati naprej, posoditi ali kako drugače deliti. Predvsem pa smo prepuščeni muham založnika, ki lahko svoje strežnike kadarkoli ugasne. Rabljene igre pa očitno čez 10 let na bolšjem sejmu ne bo mogoče kupiti. Izključno v digitalni verziji sta na primer izšli tudi Fallout 4 Anniversary Edition and Skyrim Anniversary za Nintendov Switch 2.[st.slika 76459]
Read Entire Article