Bela hiša na telefone zveznih uslužbencev namestila propagandno aplikacijo

2 hours ago 14
Bela hiša je že marca letos pripravila svojo aplikacijo, ki naj bi Američanom približala predsednika in celotno administracijo kot še nikoli. Z njo jo obljubljajo pomembne novice, prenose novinarskih konferenc, izjav in drugih pomembnih dogodkov ter tudi komunikacijo s predsednikom, ki ga avtomatično nagovori kot najboljši predsednik vseh časov. Dva meseca pozneje se je Bela hiša odločila, da bodo aplikacijo avtomatično namestili na vse službene telefone zaposlenih v zvezni javni upravi. Težava je, da je ti ne morejo odstraniti. Zaposleni na več ministrstvih so za Wired anonimno povedali, da se je aplikacija nekega dne preprosto znašla na njihovih telefonih. Tudi ko so jo izbrisali, se je čez nekaj trenutkov ponovno pojavila. V aplikaciji lahko uporabniki vidijo objave Bele hiše na X-u, predsednikove objave na lastnem družbenem omrežju Truth Social, posnetke na TikToku, Instagramu in drugih platformah. V novičarskem delu aplikacije so javne najave iz Bele hiše, pa tudi posamezni članki iz medijev, med katerimi so tako uveljavljeni mediji (Reuters) kot tudi Trumpu naklonjeni (Fox, Breitbart). Številni zaposleni aplikacijo označujejo kot propagando. Tiskovna predstavnica Bele hiše Olivia Wales je dejala, da aplikacija ne zahteva prijave ali računa. Da so na službenih telefonih nameščene službene aplikacije, pa je po njenem mnenju povsem običajna praksa, saj te zaposlenim omogočajo lažje opravljanje delovnih nalog. To je v teoriji res, ni pa jasno, na kakšen način to počne omenjena aplikacija. Problematično je tudi pomanjkanje zasebnosti, saj aplikacija deli uporabnikovo lokacijo in naslov IP. Pri izdelavi aplikacije je sodelovalo celo neko rusko podjetje. [st.slika 76460][st.slika 76461]
Read Entire Article