Sin je v Mariboru izgubil denarnico z dokumenti, neznani gospod pa jo je že naslednje dopoldne osebno prinesel na njihov dom. Družina ga želi najti, mu stisniti roko in se zahvaliti za gesto, ki vrača vero v dobre ljudi.
PRAGERSKO, MARIBOR – Velika skrb družine s Pragerskega se je v manj kot enem dnevu spremenila v neizmerno olajšanje in hvaležnost. Njihov sin je v Mariboru izgubil denarnico, v kateri so bili poleg denarja tudi osebni dokumenti. Ko so že razmišljali, kako bodo uredili preklic in izdelavo novih dokumentov, jih je presenetil obisk neznanega moškega.
Odšel je
Pošteni najditelj se je namreč potrudil, poiskal njihov naslov in denarnico že naslednje dopoldne osebno pripeljal na njihov dom na Pragersko. Denarnica se je tako varno vrnila k lastniku, gospod pa je po predaji odšel, še preden bi se mu lahko družina primerno zahvalila.
»Včerajšnja velika skrb zaradi izgubljene sinove denarnice in dokumentov v Mariboru se je danes spremenila v neizmerno hvaležnost. Ta čudoviti gospod nam je denarnico danes dopoldne pripeljal na dom,« je zapisala hvaležna družina in objavila posnetek neznanega dobrotnika.
Zdaj prosijo javnost za pomoč pri iskanju poštenega najditelja. Želijo ga namreč znova srečati, mu osebno stisniti roko in se mu iz srca zahvaliti za lepo in nesebično dejanje.
Poštenost še kako živi
Zgodba s Pragerskega je tudi dokaz, da poštenost še obstaja. V času, ko smo pogosto obkroženi s slabimi novicami, takšne geste vračajo upanje in spominjajo, da med nami še vedno živijo dobri, srčni in pošteni ljudje.
Vse, ki moškega s posnetka prepoznajo, družina prosi, naj jim pomagajo stopiti v stik z njim oziroma naj objavo delijo naprej. Morda bo tako zahvala vendarle prišla do človeka, ki je s preprostim, a velikim dejanjem polepšal dan celotni družini.
Pripravil: Nadlani.si
Foto: Zajem zaslona FB
<p>The post Cela Slovenija išče poštenega najditelja denarnice! Zgodilo se na Pragerskem, tu cel video. Ga prepoznate? first appeared on NaDlani.si.</p>

1 hour ago
23







English (US)