Ljubljana – V štabu Slovenske demokratske stranke (SDS) na Trstenjakovi ulici so po objavi vzporednih volitev prvi odziv podali predstavniki stranke, med njimi tudi predsednik Janez Janša, ki je komentiral izide in odgovarjal na vprašanja o prihodnjih potezah, vključno z možnostjo odstopa.
Vprašanje o odstopu odprto
Janša je dejal, da so rezultati vzporednih volitev pričakovani, vendar je po njegovih besedah razplet še vedno tesen. Izpostavil je, da obstajata dve možnosti, nadaljevanje obstoječe politike ali oblikovanje vlade okoli SDS. Ob tem je poudaril, da bo treba počakati na končne rezultate. Na vprašanje, ali bo po volitvah odstopil s čela stranke, Janša ni podal dokončnega odgovora. Napovedal je, da bo v ponedeljek potekala seja izvršilnega odbora SDS, kjer bodo analizirali rezultate in sprejeli nadaljnje odločitve.
Po njegovih besedah je stranka v kampanji naredila vse, kar je bilo mogoče, hkrati pa je opozoril na domnevne nepravilnosti pri obravnavi pritožb glede predčasnega glasovanja, poroča Žurnal. Dejal je, da so bile obrazložitve volilnih komisij različne, kar po njegovem kaže na potrebo po jasnejši zakonodaji.
Koalicija negotova, razmerja še odprta
Tudi predstavniki stranke poudarjajo, da bo sestava morebitne koalicije zahtevna. Poslanka Monika Gregorčič je ocenila, da bo oblikovanje vlade težje kot v prejšnjem mandatu, hkrati pa opozorila, da končni rezultati še niso znani. Dodala je, da SDS ne namerava sodelovati pri oblikovanju šibke vlade, če bodo razmerja ostala takšna, kot jih nakazujejo vzporedne volitve.
Mirno vzdušje v štabu
Pred 19. uro je bilo v štabu SDS mirno. Medijem so vstop omogočili tik pred objavo prvih rezultatov, večina političnih predstavnikov pa je ostala v notranjosti. V ozadju so pripravljali pogostitev za člane in podpornike, ki so čakali na nadaljnji razvoj dogodkov.
Napisal: K. J.
Vir: X, Žurnal
The post Bo odstopil? Janez Janša po rezultatih prvič odkrito o svoji prihodnosti first appeared on NaDlani.si.

2 hours ago
19







English (US)