Zimska jutra sredi pomladi: Pripravite se na –3 °C!

3 hours ago 18

Pripravljeni na šokanten vremenski preobrat? Zadnji aprilski dnevi nas letos niso presenetili le z jasnim nebom, ampak tudi z izjemno nizkimi temperaturami, ki so bolj značilne za zimo kot za pomlad.

V soboto zjutraj nas pričakuje jutro, kjer bodo temperature ponekod padle vse do –3 °C, najvišje dnevne temperature pa se bodo gibale med 12 in 15 °C, na Primorskem okoli 18 °C.

Dan se je začel z ledenimi temperaturami, ki so jih izmerili na Kredarici, kjer so termometri ob 7. uri zjutraj pokazali kar 9 stopinj Celzija pod ničlo. Na Krvavcu so bile temperature nekoliko milejše, a še vedno tri stopinje pod lediščem, medtem ko je Logarska dolina beležila samo stopinjo pod ničlo. Severovzhodni veter bo čez dan še naprej pihal, medtem ko bo na Primorskem zmerna burja popoldne počasi slabela.

Vremenska napoved za jutri prinaša podobne pogoje – pričakujemo zelo hladno jutro. Temperature bodo marsikje spet padle pod ledišče, okoli –3 °C, medtem ko bodo na Goriškem in v slovenski Istri nekoliko višje, okoli 6 °C.

Kljub hladnemu začetku dneva bo vreme večinoma jasno, burja na Primorskem pa bo povsem ponehala. Najvišje dnevne temperature se bodo dvignile na prijetnejših 16 do 20 °C, na Goriškem pa celo do 23 °C.

Napoved za sosednje pokrajine

Danes bo tudi v sosednjih pokrajinah večinoma jasno, le na severu Hrvaške bo sprva še zmerno oblačno. Severovzhodni veter bo pihal tudi tam, ob severnem Jadranu pa bo burja zmerna do močna. Jutri bo vreme povsod jasno, burja ob Jadranu bo oslabela.

Konec tedna bo prinesel sončno vreme in postopno višanje temperatur. Sobota in nedelja bosta tako odlična priložnost za uživanje v zunanjih aktivnostih, saj bo vreme postajalo vse toplejše.

Spletno uredništvo

Read Entire Article