ARTICLE AD
V Kostelu se tudi letos obeta največji praznik v letu – Tamburanje va Kostele, ki bo na prireditvenem prostoru pri Fari potekal v četrtek, 14. avgusta, od 20. ure dalje, in v petek, 15. avgusta, od 12. ure.
Dogodek, ki združuje tamburaško in folklorno tradicijo, kulturno dediščino ter prijetno druženje, povezuje domačine, obiskovalce in številne, ki se za ta čas vračajo domov h koreninam. Obiskovalce čaka pester program, poln glasbe, plesa, sejma domače obrti ter dejavnosti za vse generacije.
Na odru bodo nastopili Prifarski muzikanti, Vili Resnik, Dupljak in Osvajalci. Za ljubitelje ljudske tradicije bodo poskrbeli tamburaši, folklorne skupine in ljudski godci. Poseben kotiček bo namenjen otrokom, ki bodo lahko uživali v animacijah, delavnicah in napihljivem gradu. Na kostevskem sejmu se bo predstavilo več kot 20 ponudnikov domače in umetnostne obrti, obiskovalci pa bodo lahko uživali tudi v odlični kulinariki.

Posebna letošnja točka bo slovesnost ob 100. obletnici PGD Vas-Fara, ki bo potekala v petek popoldne. Dogodek bo povezan tudi s praznovanjem Marijinega vnebovzetja, zato bosta na sporedu dve slovesni maši, v četrtek zvečer in v petek dopoldne.
Program na kratko
-
Četrtek, 14. 8.: večerna maša in koncert v cerkvi Marijinega vnebovzetja, otvoritev prireditve, nastopi Maje Mišmaš in Prifarskih muzikantov, koncert Vilija Resnika ter zabava z DJ-jem.
-
Petek, 15. 8.: dopoldanska sveta maša, kostevski sejem in otroške delavnice, povorka v ljudskih oblačilih, nastopi folklornih skupin, koncert Tamburašev Borovnica, slovesnost ob 100. obletnici PGD Vas-Fara, koncert skupine Dupljak in večerna zabava z Osvajalci.
Vstop na dogodek je prost, organizatorji pa obljubljajo nepozabno praznično vzdušje, ki bo ob Kolpi ponovno povezalo ljudi in oživelo bogato kostelsko dediščino.