Za krepitev centrov za preprečevanje odvisnosti 1,5 milijona evrov evropskih sredstev

3 hours ago 22
ARTICLE AD

Ministrstvo za kohezijo in regionalni razvoj je odobrilo evropska sredstva za javni razpis Razvoj in krepitev Centrov za preprečevanje in zdravljenje odvisnosti od prepovedanih drog. Skupno bodo na voljo sredstva v vrednosti slabih 2,5 milijonov evrov, od tega bo 1,5 milijona evrov evropskih sredstev, so sporočili z ministrstva.

Namen javnega razpisa je po navedbah ministrstva krepitev in nadaljnji razvoj mreže centrov za preprečevanje in zdravljenje odvisnosti od prepovedanih drog. Ob tem je del sredstev v razpisu namenjenih tudi razvoju novih storitev, s katerimi želi ministrstvo za zdravje odgovoriti na “spreminjajoče se stanje na področju drog in potreb uporabnikov prepovedanih drog, s posebnim poudarkom na najbolj ranljivih skupinah”.

Sredstva so namenjena sofinanciranju projektov na področjih specializirane pomoči za mlade, celostnega okrevanja in socialnega vključevanja, preventive in vzpostavljanju mobilne ambulante za zdravljenje odvisnosti, navajajo pri ministrstvu.

Javni razpis bo ministrstvo za zdravje v uradnem listu objavilo predvidoma v petek.

Read Entire Article