Za Jano Germani se začenja nov olimpijski ciklus

1 day ago 11
ARTICLE AD

Jadralka tržaške Sirene in članica vojaške ekipe vojne mornarice Jana Germani bo danes skupaj z novo flokistko Bianco Caruso (letnik 1996, doma iz Rima) v razredu 49er FX začela poolompijsko sezono na 54. Trofeji princese Sofije na Palmi de Mallorci. Okrog 700 posadk iz 53 držav bo tako odprlo nov olimpijski ciklus v pričakovanju Los Angelesa 2028. Regata v Palmi, ki se bo končala 5. aprila, je obenem prva etapa Sailing Grand Slam 2025, ki vključuje še Semaine Olympique Française (19.-26. april), Dutch Water Week (17.-21. september), Kieler Woche (21.-29. junij) in Long Beach Olympic Classes Regatta (12.-20. julij). Osrednji letošnji nastop pa bo svetovno prvenstvo od 7. do 12. oktobra v Cagliariju.

Germani in Caruso bosta na Palmi tekmovali s številko 1, saj je na lanski izvedbi prestižne regate Jana Germani (takrat z lansko sojadralko Giorgio Bertuzzi) osvojila odlično prvo mesto.

»Letos bo čisto druga zgodba, saj sva z Bianco pravzaprav začeli novo poglavje. Začenja se nov olimpijski ciklus in v glavnem bova preizkusila, kako delujeva skupno in se bova na jadrnici še spoznavala,« je včeraj povedala Jana Germani, ki je še dodala: »Na tekmovanju bom obenem spremljala druge posadke in jih zelo podrobno analizirala. Najin glavni letošnji cilj je svetovno prvenstvo, ki bo oktobra na Sardiniji. Do takrat se morava zelo dobro pripraviti. Los Angeles je še daleč, a začeti je treba takoj s pravo nogo,« je zaključila jadralka TPK Sirena, ki se je na lanskih olimpijskih igrah uvrstila na 5. mesto.

Read Entire Article