Wellinger preprečil dvojno slovensko zmagoslavje

6 hours ago 7
ARTICLE AD BOX

Nemec Andreas Wellinger je z 228 in 229,5 metra ter 436,1 točke zmagal na tekmi za svetovni pokal na letalnici v Vikersundu. Drugi je bil Timi Zajc (234 in 208 m, 427,8), tretji Anže Lanišek (208 in 225 m, 422,7), peti pa s padcem v finalu Domen Prevc (219,5 in 239 m, 398,6). Slednji je kar nekaj časa čakal, da je dobil zeleno luč za start. Veliko mirnejši je bil v zraku kot prvič, pristal pa je pri 239 metrih za največjo daljavo doslej v tokratnem zaključku tedna v Vikersundu. Pri prehodu v telemark pa je izgubil nadzor nad levo smučko in je padel. Takoj je vstal, bil celo nasmejan, ko je prišel v prostor za tekmovalce ob doskočišču. Tedaj je bil drugi, a je izgubil mesto na zmagovalnem odru. Na 16. mestu je končal Žak Mogel (193,5 in 193 m, 340,6), na 26. pa peti Slovenec Lovro Kos (174 in 197,5 m, 297,6).

“Odlično drugo mesto danes. Škoda druge serije, zelo težka je bila. Jutri pa je nova priložnost za še boljše polete,” je za slovensko zvezo menil Zajc. “Super mi je uspel drugi polet, res pravi, kot si ga želim vsakič. Upam, da jutri naredim tri, štiri take, da bom spet tako užival,” pa je dodal Lanišek.

“Danes je bil zanimiv dan, vetroven. Nekako sem ga uspešno prebrodil, ampak žal s padcem na koncu. V prvi seriji pa sem šel malo preveč na silo in sem imel kar nekaj težav. Grem pa pozitivno v jutrišnji dan, ker mi tehnično stvari ‘špilajo’, če je fokus in glava na pravem mestu,” je menil Prevc.

Po treh tekmah v poletih v tej zimi je skupno na čelu Zajc z 205 točkami, le za tri zaostaja Prevc, tretji je Norvežan Johann Andre Forfang s 140 točkami. Na skandinavski turneji je v vodstvu Wellinger pred Kobayashijem, do petega mesta sledijo Prevc, Lanišek in Zajc.

V nedeljo bosta še drugi posamični tekmi na letalnici v Vikersundu za skakalce in skakalke za zaključek skandinavske turneje.

(us; STA; Foto: X)

The post Wellinger preprečil dvojno slovensko zmagoslavje first appeared on NaDlani.si.

Read Entire Article