ARTICLE AD
Avgusta smo obveščali javnost o vlomu v hišo v Ankaranu. Storilec je premetal stanovanje in ukradel več kosov zlatnine, zračno puško in plašilno pištolo. Povzročil je za približno 15.000 evrov škode.
Policisti PP Koper so z zbiranjem obvestil ugotovili, da je 35-letni moški utemeljeno osumljen kaznivega dejanja Velike tatvine (po I. točki, I. odstavka, 205. člena Kazenskega zakonika (KZ-1)), ko je 4. 8. 2025 med 16.20 in 17.20 uro v sostorilstvu z neznanimi storilci pristopil do ograjene dvostanovanjske hiše v Ankaranu, vanjo vlomil in odtujil več predmetov, v skupni vrednosti 15.000 evrov.
Osumljenega so policisti 24. 10. 2025 izsledili v Slovenski Bistrici in mu odredili pridržanje. Opravljena je bila hišna preiskava, na kateri so mu zasegli več predmetov (ročne ure, zapestnice …).
Vir: PolicijaPolicisti so pri hišni preiskavi zasegli tudi 231,88 gramov prepovedane droge konoplje, v zvezi s tem preiskujejo utemeljene razloge za sum storitve kaznivega dejanja Neupravičena proizvodnja in promet s prepovedanimi drogami, nedovoljenimi snovmi v športu in predhodnimi sestavinami za izdelavo prepovedanih drog (po 1. odstavku 186. člena Kazenskega zakonika (KZ-1)), in kovinski bokser – hladno orožje, zaradi česar je bil zoper kršitelja uveden prekrškovni postopek.
Vir: Policija35-letnika so naslednji dan, torej 25. 10. 2025, s kazensko ovadbo privedli k preiskovalnemu sodniku OS Koper, ki je zanj odredil pripor.
Policisti pa intenzivno nadaljujejo z zbiranjem obvestil. Ugotavlja se tudi izvor zaseženih predmetov.
The post Vlomilec, ki je povzročil 15.000 evrov škode, je v priporu first appeared on Nova24TV.
3 hours ago
23












English (US)